Jak sprawdzić czy router jest zabezpieczony

Z sieci jestem całkowicie ciemny, i nie mam pojęcia gdzie to mogę sprawdzić. Niektórzy pisali że w ustawieniach routera, ale niestety nie wiem jak w nie wejść. Pytam o to gdyż wyskoczył mi dzisiaj komunikat

‘‘Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci’’ więc trochę o tym poczytałem, i dlatego chcę sprawdzić czy mam jakiekolwiek zabezpieczenia :stuck_out_tongue: Pobrałem program WZCOOK który rzekomo miał wyświetlić hasła WPA/WEP, ale na białym tle pojawiło się jedynie WEP KEY i WPA PMK bez żadnych haseł. Dlatego proszę o pomoc Pozdrawiam

Czy masz zabezpieczenia informuje Cię już zawartość ikonki połączenia bezprzewodowego w tray’u. Kliknij i zobacz co pisze przy nazwie Twojego routera lub postaw tam kursor (dla Windowsa7).

Jeśli chcesz mieć wgląd do panelu konfiguracji routera wpisz w adres przeglądarki adres swojej bramy domyślnej (będąc oczywiście “podłączonym” do routera przewodowo lub bezprzewodowo), a sprawdzisz to poleceniem ipconfig/all w cmd (start - uruchom… cmd). Standardowo adres bramy przyjmuje postać podobną do 192.168.1.1.

W ustawieniach WLAN sprawdzasz zabezpieczenia i ustawiasz hasło. Oczywiście najlepiej wybrać WPA2, ale to już przecież wiesz :slight_smile:

Teraz mi się przypomniało że ja mam jeszcze przecież laptopa, a żeby podłączyć go do routera bezprzewodowo, to musiałem podawać hasło :stuck_out_tongue: Ten temat w ogóle nie powinien istnieć, sry i dzięki za odpowiedzi :stuck_out_tongue: Zastanawia mnie jeszcze tylko skąd to ‘‘Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci’’, ale z tego co wyczytałem to to nie jest żaden większy problem, więc go oleję. Pozdrawiam^^

Zadbaj jeszcze o to, żeby to hasło dotyczyło WPA2 a nie WEP.