Jak sprawdzić czy telefon na pewno siadł przez baterię

Witam. Mam problem z telefonem, który w tej chwili nie działa, nie włącza się, ale jakiś czas przedtem zanim to się stało miał problemy z ładowaniem i czasem sam się wyłączał. Podejrzewam że to wina baterii, ale nie mam pewności. Sprawa byłaby prostsza gdyby był to telefon znanej marki, ale to jest Phillips Xenium V6500, tak więc nie sprawdzę tego na innej baterii od znajomego, ani w salonie, bo prawdopodobnie nikt w pobliżu takiej nie ma. Czy da się jakoś sprawdzić czy to na pewno wina baterii przed zakupem nowej?

Podejdź do serwisu, może Cię nie za bardzo oskubią za samo sprawdzenie. 

Za trzy dychy mogę baterię kupić i odesłać, dlatego pytam co mógłbym zrobić samemu. Poza tym co dokładnie mogą zrobić w tym salonie bez baterii, czego ja nie mogę zrobić.

W salonie operatorskim najprawdopodobniej nic nie sprawdzisz bo to nie jest struktura diagnostyczna.

Najprostrzym sposobem zajść do “komisu” sprawdzić na nowej baterii czy ładuje ,czy trzyma i ewentualnie zakupić.

Jeśli telefon masz ponad rok, lub więcej, a przez ten cały okres, nie miałeś żadnych problemów z telefonem, to tylko i wyłącznie bateria do wymiany. Na Twoim miejscu, podłączyłbym jeszcze telefon pod USB, włączyć tryb ładowania i sprawdził, czy wspomniany problem, będzie występować

A za pomocą power banku nie można sprawdzić ?

Z tym salonem, źle się wyraziłem. Wiem, że w salonie tego nie zrobią, ale w serwisie również, bo to Phillips Xenium i mało kto coś takiego ma. Ta bateria, którą chcę kupić, jechałaby sobie z Azji prawdopodobnie. Co do power banku… Może ja czegoś nie wiem, ale wydawało mi się, że baterii mi on nie zastąpi, tylko ładowarkę z podłączeniem do prądu co najwyżej, ale jeśli jednak coś z tym można zrobić, to proszę, napisz mi jak.