Jak sprawdzić czy telefon nie jest kradziony?

(johny b) #1

Kupiłem na allegro nokie n73 za 365zł. A więc po okazyjnej cenie. Okazało się, że telefon nie posiada pudełka więc zacząłem się obawiać czy telefon nie jest kradziony. Czy istnieje możliwość sprawdzenia tego? Dodam, że telefon chyba z Anglii, bo posiada angielskie menu. Pozdrawiam

(MikolajZ.) #2

Spróbuj wpisać w google swój numer IMEI. Jeśli google dobrze złapało listy skradzionych telefonów (a są takie) to powinno coś znaleźć, jeśli telefon faktycznie jest kradziony.

Możesz również poszukać numeru IMEI telefonu w polskich bazach skradzionych telefonów, ale wątpie aby się tam pojawił z wiadomych względów - telefon pochodzi z UK :wink:

Pozdrawiam.

(klopas) #3

na 100% kradziony i spuszcza z ceny żeby nie przestało działać... ja bym nie brał i kupił za 400zł z pudłem w gw.

(system) #4

Sorry ale chrzanisz jak mało kto.Pudło z telewizora albo lodówki też trzymasz do końca jego użytkowania, zeby nie było że kradzione? Anglicy nie przywiązują do pudełek wagi, jedni je trzymają inni od razu wyrzycają.

(klopas) #5

TV to co innego, tyle że tu jest lepiej bo w angli są bogatsi ludzie i jeśli nie miał nic ważnego na fonie i go zgubił (wypadł z kieszeni) no to kupi sobie nowy, lepszy :smiley: i nie podejmie się takiemu czemuś jak zablokowanie fona...

no chyba że koleś chciał ominąć cło i wsadził cobie go w ubrania :wink:

(johny b) #6

Weź mnie nie strasz. To była licytacja więc nie jego wina, że doszło do 365zł i nikt więcej nie brał (moim zdaniem nikt nie chciał ze względu na eng menu, ale dla mnie to nie problem). Gość ma 175 pozytywów i żadnych negatywów i neutrali. Ale i tak najgorsze jest to, że ja o tym pudełku się dowiedziałem dopiero po zakupie telefonu :smiley: Jutro mu właśnie mam kasę wpłacić i nie wiem czy mam go olać i dostać negatywa czy jednak zapłacić.

(Poniaatowski) #7

To już twoja spr. możesz zawsze w komenatrzu wystawić mu negatyw, że oszukał Cię, bo po zakupie dowiedziałeś się , że nie ma pudełka do tego tel. I tyle. Albo dojść z nim do porozumienia...

(johny b) #8

Ale on nie pisał, że w zestawie jest pudełko, ale moim zdaniem pudełko to integralna część zestawu więc... Tu link do aukcji:

http://www.allegro.pl/item422606971_lad ... b_bcm.html

Gość wydaje się w porządku.

(system) #9

Zapłać, to twoja wina, że nie przeczytałeś opisu aukcji, czemu od razu stawiać że telefon kradziony :roll: . Jakby go komuś ukradł i dokupił wszystkie akcesoria i pudełko to nawet byś nie przypuszczał że kradziony.

(johny b) #10

Dobra jutro płacę, najwyżej mnie niebiescy zwiną :smiley:

Mam jeszcze pytanie co do telefonu. Na zdjęcie przy dolnej części ekranu znajduje się taki pasek. Czy to normalne?

umdzaykakaukooookj9.jpg

(Himmak5g) #11

Co do telefonu to Niebiescy raczej Cię nie zwiną bo to nie twoja wina ze kupiłeś kradziony telefon. Poprostu pokazujesz im aukcje jako dowód ze go kupiłeś a oni zwiną sprzedawcę który na 100%będzie musiał zwracac kasę a telefon trafi do własciciela. Ten pasek to normalne bo nawet na zdjęciach w google on jest. A co do ceny to ten telefon kosztuje około 400zł narmalnie na gwarancji to te 35 zł różnicy to tylko za jezyk a po za tym licytacja. A to ze koleś nie napisał w aukcji że nie ma pudełka to oznacza że nie wspominał też ze jest więc nie ma mowy o negatywie ani oszukaniu.

(Poniaatowski) #12

Himmak5g , masz kolego rację...

Żeby nie płacić cła jeśli przewozimy np. nowy telefon, to po prostu ma się go w kieszeni, a ładowarkę do torby. Więc może jednak tutaj trochę prawdy jest.

(Strikerone) #13

wchodzisz tu http://www.numberingplans.com/?page=analysis⊂=imeinr wpisujesz IMEI i sprawdzasz :] skad jest itd

(Himmak5g) #14

Ta metoda nie zawsze działa bo ten komu ukradli nie koniecznie to zgłosił.

Jak zawsze.