Jak sprawdzić czy telefon nie jest kradziony?

Kupiłem na allegro nokie n73 za 365zł. A więc po okazyjnej cenie. Okazało się, że telefon nie posiada pudełka więc zacząłem się obawiać czy telefon nie jest kradziony. Czy istnieje możliwość sprawdzenia tego? Dodam, że telefon chyba z Anglii, bo posiada angielskie menu. Pozdrawiam

Spróbuj wpisać w google swój numer IMEI. Jeśli google dobrze złapało listy skradzionych telefonów (a są takie) to powinno coś znaleźć, jeśli telefon faktycznie jest kradziony.

Możesz również poszukać numeru IMEI telefonu w polskich bazach skradzionych telefonów, ale wątpie aby się tam pojawił z wiadomych względów - telefon pochodzi z UK :wink:

Pozdrawiam.

na 100% kradziony i spuszcza z ceny żeby nie przestało działać… ja bym nie brał i kupił za 400zł z pudłem w gw.

Sorry ale chrzanisz jak mało kto.Pudło z telewizora albo lodówki też trzymasz do końca jego użytkowania, zeby nie było że kradzione? Anglicy nie przywiązują do pudełek wagi, jedni je trzymają inni od razu wyrzycają.

TV to co innego, tyle że tu jest lepiej bo w angli są bogatsi ludzie i jeśli nie miał nic ważnego na fonie i go zgubił (wypadł z kieszeni) no to kupi sobie nowy, lepszy :smiley: i nie podejmie się takiemu czemuś jak zablokowanie fona…

no chyba że koleś chciał ominąć cło i wsadził cobie go w ubrania :wink:

Weź mnie nie strasz. To była licytacja więc nie jego wina, że doszło do 365zł i nikt więcej nie brał (moim zdaniem nikt nie chciał ze względu na eng menu, ale dla mnie to nie problem). Gość ma 175 pozytywów i żadnych negatywów i neutrali. Ale i tak najgorsze jest to, że ja o tym pudełku się dowiedziałem dopiero po zakupie telefonu :smiley: Jutro mu właśnie mam kasę wpłacić i nie wiem czy mam go olać i dostać negatywa czy jednak zapłacić.

To już twoja spr. możesz zawsze w komenatrzu wystawić mu negatyw, że oszukał Cię, bo po zakupie dowiedziałeś się , że nie ma pudełka do tego tel. I tyle. Albo dojść z nim do porozumienia…

Ale on nie pisał, że w zestawie jest pudełko, ale moim zdaniem pudełko to integralna część zestawu więc… Tu link do aukcji:

http://www.allegro.pl/item422606971_lad … b_bcm.html

Gość wydaje się w porządku.

Zapłać, to twoja wina, że nie przeczytałeś opisu aukcji, czemu od razu stawiać że telefon kradziony :roll: . Jakby go komuś ukradł i dokupił wszystkie akcesoria i pudełko to nawet byś nie przypuszczał że kradziony.

Dobra jutro płacę, najwyżej mnie niebiescy zwiną :smiley:

Mam jeszcze pytanie co do telefonu. Na zdjęcie przy dolnej części ekranu znajduje się taki pasek. Czy to normalne?

umdzaykakaukooookj9.jpg

Co do telefonu to Niebiescy raczej Cię nie zwiną bo to nie twoja wina ze kupiłeś kradziony telefon. Poprostu pokazujesz im aukcje jako dowód ze go kupiłeś a oni zwiną sprzedawcę który na 100%będzie musiał zwracac kasę a telefon trafi do własciciela. Ten pasek to normalne bo nawet na zdjęciach w google on jest. A co do ceny to ten telefon kosztuje około 400zł narmalnie na gwarancji to te 35 zł różnicy to tylko za jezyk a po za tym licytacja. A to ze koleś nie napisał w aukcji że nie ma pudełka to oznacza że nie wspominał też ze jest więc nie ma mowy o negatywie ani oszukaniu.

Himmak5g , masz kolego rację…

Żeby nie płacić cła jeśli przewozimy np. nowy telefon, to po prostu ma się go w kieszeni, a ładowarkę do torby. Więc może jednak tutaj trochę prawdy jest.

wchodzisz tu http://www.numberingplans.com/?page=analysis⊂=imeinr wpisujesz IMEI i sprawdzasz :] skad jest itd

Ta metoda nie zawsze działa bo ten komu ukradli nie koniecznie to zgłosił.

Jak zawsze.