Jak sprawdzić czy windows był kiedyś aktywowany?

Witam.

Robię ostatnio wiosenne wietrzenie półek w domu czyi postanowiłem sprzedać trochę płyt, które posiadam.

Natknąłem się Windowsa Vistę Home Premium wersję OEM, którego kupiłem razem z komputerem 2 lata temu. Pamiętam, że windows był zainstalowany, ale nie pamiętam czy został aktywowany, bo korzystałem z niego bardzo krótko (2-3 miesiące, a w między czasie były robione formaty, więc być może działał cały czas bez aktywacji, którą trzeba wykonać po chyba 30 dniach (?)).

Czy istnieje jakiś sposób, aby sprawdzić czy dany windows był aktywowany? Chciałbym go sprzedać, ale jeśli był jednak aktywowany to mogę to zrobić tylko z całym komputerem, a nie chcę też wprowadzać nikogo w błąd.

Napewno został aktywowany skoro uzywałeś więcej niż miesiąc od Visty została wprowadzona automatyczna aktywacja. Jeżeli nie została by wykonanan nie użytklował byś systemu powyżej tych 30 dni. Czy zostal aktywowany możesz dowiedzieć się dzwoniąc do Microsoftu.

Sprawdz status kopii we właściwościach systemu,jeśli znajdziesz coś w stylu “ta kopia jest aktywowana” to jest,w innym wypadku zobaczysz napis “oczekiwanie na aktywację”,gdzieś w Viście to jest

@Johny, kamyk92, przeczytaliście to zdanie ze zrozumieniem :

:?:

Tak tak

System został zainstalowany 2 lata temu i był użytkowany 2-3 miesiące (z formatowaniami w międzyczasie) …

Na 110 % partycja, na której się wtedy znajdował, nie została jeszcze sformatowana … #-o :x

A nawet jeśli, to po takim czasie nie ma sensu wchodzenia we właściwości systemu, bo albo został dawno aktywowany, albo żąda tej akcji usilnie, albo wyświetla info o braku oryginalności systemu i resetuje się co 2 godziny…