Jak sprawdzić czy Windows jest oryginalny?

Witam. Parę dni temu zakupiłam nowy komputer, aby zaoszczędzić pieniądze system operacyjny (Windows 7) wzięłam ze starego(wyrejestrowano ze starego komputera i wpisano klucz na nowym). Przywróciłam dziś stary komputer do ustawień fabrycznych, czy jest możliwe by system też wrócił na starego kompa, jak można to sprawdzić, na obu pokazuje że system Windows został aktywowany.

Wersja box czy oem?

Jeśli OEM to z czasem może wyskoczyć, że masz nieoryginalny system.

OEM, jak tak to na którym wyskoczy, że nieoryginalny? 

Z reguły na nowym, ale jeśli oba będą aktywnie używane to nie ma reguły.

Wiec co zrobić aby system był tylko na nowym ?

To sobie aktywujesz telefonicznie i na jakiś czas będziesz miał spokój.

Zakupić nową licencję na nowy komputer. Innej legalnej możliwości nie ma.

dokładnie zapewne na 99% to jest OEM :slight_smile: system bedzie twierdził że jest legalny nawet na nowej maszynie o ile nie bedziesz używać tego systemu również na starym PC :slight_smile: ale tak czy siak nie jest to legalne według Microsftu :slight_smile:

Nielegalne? Czy niezgodne z ich licencją? Bo to dwie różne rzeczy.

Możesz napisać jak się “wyrejestrowuje” Windowsa?

Ta ignorancja to złamanie postanowień licencji. Na nowym sprzęcie będzie to pirat i tyle,

 

Kolego, zasady nie kwasy - nie opiniujmy licencji OEM, skoro jest BOX. Do czasu legalizacji można jechać 30 dni na 2008 server lub dłużej na linuxie.

Założyciel tematu nie pyta o legalność z zgodność z licencją.

Na 99,9% masz licencję OEM. W związku z tym Aktywacja na drugim (nowym) komputerze jest niezgodne z licencją i jest nie legalne. Przy czym oba systemy będą aktywne (i nie wyskoczy że system jest nie legalny) i tak zostanie dopóki nie ściągniesz sam systemu/licencji z któregokolwiek komputera.