Jak sprawdzić do jakiego Windowsa jest mój klucz?

(dragonn) #1

Przez przypadek uszkodziłem swojego Win 10 do tego stopnia że nie było szansy na naprawę, udało mi się odzyskać jakiś klucz z kopi zapasowej rejestru który znalazłem w pozostałościach Windowsa, tylko problem jest taki że nie wiem do jakiej wersji Win jest to klucz, ogólnie to miałem Win 8 który aktualizowałem do 8.1 a następnie do 10 :/. Zdążyłem sprawdzić klucz ten na instalacji 10 i 8.1 i nie wiem czemu nie wchodzi :/. Windowsa tego miałem z Dreamsparka.

(Cedar) #2

W przypadku Win 10: instalujesz system na komputerze na którym był już Win 10, w czasie instalacji gdy instalator poprosi o klucz klikasz “Pomiń” i instalujesz do końca. Po uruchomieniu systemu masz go automatycznie aktywowanego bez potrzeby wprowadzania jakiegokolwiek klucza (pod warunkiem, że masz aktywne połączenie internetowe)

(dragonn) #3

Na tym kompie nie był Win 10, żadnego Win tam nie było, to składak. Jak mówię mam klucz który wyciągnąłem z rejestru uszkodzonego Win ale nie chce on wchodzić, czy wersje z DreamSparka wymagają innego iso?

(Drobok) #4

Nie możesz instalować systemu z ds nie mając licencji na żaden system na maszynie na której chcesz go zainstalować.

(dragonn) #5

drobok mam klucz, przecież pisałem że go mam, legalny z ds. Tylko że wyciągnąłem go z uszkodzonej instalki 10 która była aktualizowaną 8.1 a ta była aktualizowaną 8 i niestety ten klucz nie chce mi wchodzić do żadnej wersji teraz.

(BarHanSolo) #6

jakbyś przeczytał licencję dreamsparka to byś wiedział, że to nie jest legalny klucz, ponieważ klucze z dreamsparka są tylko na jednorazową instalację. Chcesz zainstalować jeszcze raz system - złóż wniosek o nowy klucz.

(system) #7

To ciekawe dlaczego one są boxowe, a nie oemowe… 

On i tak tego klucza nie odpali, bo klucze z Windowsa 10 pochodzące z darmowego upgrade są zawsze oemowe.

(dragonn) #8

Czyli co? Zakładając że klucz ten jest z Win 10 to potrzebuję obraz instalacyjny Win 10 OEM?

(roobal) #9

Nie, to oznacza, że musisz  zainstalować system Windows, na który masz licencję (Windows 7 lub 8) i dokonać darmowej aktualizacji na nowym sprzęcie. Aktualizacja OEMowa w tym sensie znaczy to, że aktualizacja Windows 10 jest przypisana do sprzętu, na którym przeprowadzałeś aktualizację i nie możesz jej przenieść na inny.

(dragonn) #10

No właśnie też tak myślałem… tylko że klucz ten nie wchodzi mi do 8 :/. No dobra, MS i jego kombinację, wezmę sobie nową licencję na 10 z ds. Temat do zamknięcia.

(roobal) #11

Problem z kluczem, to już zupełnie inna sprawa :wink: