Jak sprawdzić ile zostało tuszu w tonerze- drukarka laserowa

(szpon5) #1

Witam serdecznie, mam drukarkę laserową Samsung CLP-315 i zastanawia mnie czy da się jakoś zobaczyć ile zostało tuszu w tych tonerach, ale bez ich wyciągania itp. Patrzyłem w Panelu sterowania, Urządzenia i drukarki i tam moja drukarka, ale tam nie jest pokazane.

Kiedy rozpoczynam drukowanie, to również nie pojawia się żadne okienko informujące ile zostało tuszu. A pamiętam, że w tych starszych drukarkach atramentowych było coś takiego.

(igrek) #2

W drukarkach takie rzeczy, jak stan tonera czy tuszu to kwestia oprogramowania drukarki ( i jej możliwości) - nie wiem czy zawsze, ale to w pakiecie oprogramowania instalowanym wraz ze sterownikami. ( a może wręcz w sterownikach?)

Co za tym idzie, jeżeli szukałeś już na stronie producenta i nie udostępnia on takiego oprogramowania to możliwości sprawdzenia stanu tonera zapewne nie ma.

Nie słyszałem, żeby istniało jakieś niezależne uniwersalne oprogramowanie, które umożliwiałoby dostęp do takich danych, ale 100% pewności, że takowe nie istnieje to nie mam.

(lith) #3

Na górze po prawej z przodu powinien być ten (chyba jedyny oprócz włącznika) sporawy przycisk. Przytrzymaj go dłużej- nie wiem czy 5, czy 10s... powinna wydrukować stan tonera i innych części. A jak sieciowa to jeszcze ustawienia sieciowe. Da się to może jeszcze programowo jak się ma ten smartpanel czy co tam zainstalowane, ale nie wiem, bo nie próbowałem.

(szpon5) #4

Rzeczywiście, jest na drukarce przycisk umożliwiający wydrukowanie strony demonstracyjnej. Będą na niej różne informacje na temat drukarki i jest tam również sekcja Toner information :smiley: . Przycisk należy przytrzymać przez około 2 sekundy.

Dziękuję za pomoc.