Jak sprawdzić ile zostało tuszu w tonerze- drukarka laserowa

Witam serdecznie, mam drukarkę laserową Samsung CLP-315 i zastanawia mnie czy da się jakoś zobaczyć ile zostało tuszu w tych tonerach, ale bez ich wyciągania itp. Patrzyłem w Panelu sterowania, Urządzenia i drukarki i tam moja drukarka, ale tam nie jest pokazane.

Kiedy rozpoczynam drukowanie, to również nie pojawia się żadne okienko informujące ile zostało tuszu. A pamiętam, że w tych starszych drukarkach atramentowych było coś takiego.

W drukarkach takie rzeczy, jak stan tonera czy tuszu to kwestia oprogramowania drukarki ( i jej możliwości) - nie wiem czy zawsze, ale to w pakiecie oprogramowania instalowanym wraz ze sterownikami. ( a może wręcz w sterownikach?)

Co za tym idzie, jeżeli szukałeś już na stronie producenta i nie udostępnia on takiego oprogramowania to możliwości sprawdzenia stanu tonera zapewne nie ma.

Nie słyszałem, żeby istniało jakieś niezależne uniwersalne oprogramowanie, które umożliwiałoby dostęp do takich danych, ale 100% pewności, że takowe nie istnieje to nie mam.

Na górze po prawej z przodu powinien być ten (chyba jedyny oprócz włącznika) sporawy przycisk. Przytrzymaj go dłużej- nie wiem czy 5, czy 10s… powinna wydrukować stan tonera i innych części. A jak sieciowa to jeszcze ustawienia sieciowe. Da się to może jeszcze programowo jak się ma ten smartpanel czy co tam zainstalowane, ale nie wiem, bo nie próbowałem.

Rzeczywiście, jest na drukarce przycisk umożliwiający wydrukowanie strony demonstracyjnej. Będą na niej różne informacje na temat drukarki i jest tam również sekcja Toner information :smiley: . Przycisk należy przytrzymać przez około 2 sekundy.

Dziękuję za pomoc.