Jak sprawdzić IP drukarki?


(Bugjo3) #1

Jak w temacie, drukarka HP Designjet 70, muszę ją zainstalować jako sieciową, po kablu jest podłączona do jednego komputera, udostępniona, teraz na drugim muszę ją dodać i podać jej IP, zgadza się?

Tylko nie wiem jak znaleźć numer IP.


(kamil_w) #2

Nie. Skoro jest zainstalowana na jednym komputerze, to wystarczy, że ją udostępnisz na nim, a na pozostałych komputerach w sieci będzie ona dostępna w otoczeniu sieciowym (o ile komputer jest włączony). Bez żadnego podawania IP.


(k038) #3

na jakim systemie ją udostępniasz ?


(Bugjo3) #4

AAAAaaaaa przepraszam, brak tego, co najważniejsze :oops:

XP prof. na obu komputerach


(Jacek020691) #5

Udostępnienie drukarki w XP SP3:

Panel sterowania -> Drukarki i faksy -> PPM na drukarkę, która nas interesuje -> Udostępnianie... -> Udostępnij tę drukarkę.

Później, na komputerze, na którym chcesz ją zainstalować (tamten komputer włączony!):

Panel sterowania -> Drukarki i faksy -> Z menu po lewej: Dodaj drukarkę -> Dalej -> Drukarka sieciowa (...) -> Przeglądaj w poszukiwaniu drukarki -> Wybierasz (dwuklik) komputer, na którym jest udostępniona i powinna się wyświetlić drukarka - zaznaczasz ją -> Dalej, dalej, zakończ.

Może być tak, że w udostępnianiu po wybraniu komputera pokaże Ci jakoby ten komputer nie udostępniał żadnej drukarki - wtedy będziesz potrzebował już IP drukarki.

Co do otrzymania IP drukarki, sposób pierwszy, ale niekoniecznie sprawny, zależny od tego kto i jak instalował drukarkę:

Drukarki i faksy -> PPM - Właściwości -> Porty. Może się zdarzyć, że nazwa portu będzie adresem IP drukarki.