Jak sprawdzić IP odwiedzajacych w google analytics?

Siemano
Jak w google analytics sprawdzić IP osób, które w danym okresie czasu odwiedzały stronę np sklepu?
Chodzi o to, że potrzebuję mieć dane o nr IP i pokrewne. Od razu zaznaczam, ze w grę wchodzą tylko czyste pod względem prawnym, etycznym działania :slight_smile:

W jakim znaczeniu chcesz danych klientów z google analitycs?
Dla Ciebie google analitycs jest usługą niedostępną?
Pytaj google.

Na brzegu przepaści mrocznych intencji…

Nie jestem masterem jeśli chodzi o GA, ale takich danych nie kojarzę nigdzie by były dostępne. Jedynie sam musiałbyś takie dane pozyskiwać na serwerze. W sumie to można by odpowiednio przeanalizować logi serwera WWW i też takie informacje uzyskasz.
GA działa w przeglądarce i chyba szczerze powiedziawszy JS nie ma dostępu do takich informacji, ale mogę się mylić.

Swoją drogą co masz namyśli poprzez IP i pokrewne? Jeśli interesuje Cię geolokalizacja lub przeglądarki czy systemy odwiedzających te dane są w GA.

Załóżmy, ze pracownik firmy Kowalski Enterprise właził na mój sklep w danym okresie, to chcę właśnie wiedzieć. Znam IP tej firmy, wiem, że ma w nazwie nazwę firmy i taką informację potrzebuję potwierdzić z GA

Oczywisćie dostęp do mojego GA mam pełny, tylko niestety moja wiedza nie pozwoliła mi na odczytanie takich danych :slight_smile:

1 polubienie

W jakiej nazwie? Nazwie organizacji na która zarejestrowany jest adres ip?

Albo skrypt który będzie zapisywał takie informacje w bazie danych, albo sprawdź w logach serwera www, GA na 90% takich informacji nie ma, a przynajmniej nie udostępnia.

tak, nazwa organizacji na która zarejestrowany jest IP, to się nazywa adres domenowy chyba :slight_smile:Tracert pokazuje również takie i nieco bardziej szerokie dane

Nie to się tak nie nazywa, adres domenowy do po prostu domena, czyli adres mówiący coś człowiekowi i łatwy do zapamiętania który jest tłumaczony na adres fizyczny czyli adres IP. To jest po prostu informacja do kogo należy dany adres IP, tak samo jak informacja na kogo jest zarejestrowana dana domena.

ok, ni epotrafię tego może trafnie nazwać, ale u mnie jest identycznie, mam możliwosć wejscia na domenę poprzez wpisanie odpowiedniego IP, mojego, a także nazwy literowej i adresu serwera…ale nie w tym rzecz.

Rzecz w tym, że musze miec wskazane na początku info, zdobyte w legalny sposób.

Takie informacje znajdziesz w logach serwera lub jeśli chcesz mieć informacje o przyszłych odwiedzinach z danego adresu ip możesz zmodyfikować/rozszerzyć skrypt strony o odpowiednie funkcje.

logi serwera są tylko miesiąc wstecz, wiec kupa

Ale z logów raz dziennie możesz dane pobierać, czyli napisać skrypt, który będzie je analizował i dodać do crona. Z tym, że w logach masz zawsze końcowe IP, a gdybyś ot zapisywał w aplikacji WWW do bazy danych, to możesz wykryć prawdziwe IP hosta (chodzi np o proxy w Operze czy Chrome).
Obie metody są jakby 100% pewne, prawie zawsze wykryjesz IP lub użytkownika, ale mają jedną zasadniczą wadę - potrzeba magazynu na te dane. Zawsze można robić ich kopię do CSV+GZ na kompie co jakiś czas…

Można używać Analitycs czy GTM (DataLayer), ale jedno, że użytkownicy mogą mieć to zablokowane, a drugie, że JS nie zawsze się wykonuje (może być problem z połączeniem, może Google nie odebrać pakietu, możę DoNotTrack w przeglądarce?.