Jak sprawdzić jaką mam kartę dzwiękową?

Jak w temacie, tyle że nie chodzi mi tutaj o model, bo ten akurat znam. Chcę się dowiedzieć czy obsłuży mi ona głośniki w systemie 5.1.

Z góry dziękuję.

menadżer urządzeń, gałąź urządzenia audio, program everest lub sisoft sandra

poszukaj w google ew podaj model to ktoś poszuka

Mozesz mi jeszcze powiedzieć w której rubryce jest napisane czy to karta 3-kanałowa czy 6?

Moja karta to Realtek AC’97 Audio. Z tego co wiem, to ta karta występuje w wersji 3 i 6-kanałowej, stąd też moje pytanie o sprawdzenie ilości kanałów.

Zapewne jest to zintegrowana, zobacz z tylu komputera tam gdzie masz wpięte glosniki

Najprawdopodobniej masz tam 3 gniazda - zielone, niebieskie, czerwone

jak podlaczysz glosniki 5.1 zapełnisz wszystkie 3 gniazda, 5.1 bedzie dzialać, ale mikrofonu nie wetkniesz.

Faktycznie, są tam 3 gniazda. Ale co do mikrofonu to nie problem, ponieważ mam drugie wejście na słuchawki z przodu obudowy. Dziękuję za pomoc:)

EDIT:

Jednak okazuje się, że z tyłu jest 6 gniazd- oprócz czerwonego, zielonego i niebieskiego jest jeszcze pomarańczowe, czarne i białe. Wnioskuję, że jest to karta 6-kanałowa. W każdym razie dziękuję za chęć pomocy.

Na każdym gnieździe masz 2 kanały, wiec twoja obsługuje conajmniej 7.1 + mikrofon,

A to że z przodu masz gniazdo na sluchawki i mikrofon, nic nie daje, jak z tylu zapchasz :slight_smile: