Jak sprawdzić jaki mam zasilacz z poziomu komputera?

Jak sprawdzić jaki mam zasilacz z poziomu komputera? Nie mogę go otworzyć bo mam go na gwarancji…

Zapytać sprzedawcę zestawu on powinien dysponować specyfikacją techniczną towaru.

Napisałem, ale on mi dal jakąś stonkę, ale tam nic nie pisze o zasilaczu - wszystko jest, ale akurat tej jednej rzeczy nie ma…

Podaj adres tej strony.

przechwytywaniegd.jpg

Dodane 31.01.2011 (Pn) 13:25

Model komputera to Vobis Digital E7300 Star Black Office

Nie da się tego zrobić,bez otwierania,zasilacz nie ma BIOSu,czy modułów SPD,skąd program mógłby odczytać informacje,inne komponenty mają takie rzeczy,dzięki nim,możesz sobie programowo sprawdzić,kto wyprodukował twój procesor,grafikę,pamięć

Ok, to trudno, jak go otworzę to zobaczę i dam znać. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Prawdopodobnie 300W

Ale to prawdopodobnie to na ile procent ??

No przecież jest napisane PSU 300W - to opis zasilacza.

Słabiutki i pewnie niefirmowy skoro sprzedawany w zestawie z obudową.

Ok, to polecacie wymianę ?? Jeżeli tak to na jaki ??

Tu masz listę dobrych i złych zasilaczy,jeśli masz coś z czarnej listy dla bezpieczeństwa komputera wymień

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Ok, listę marek mam :slight_smile: Ale ile wat musi mieć? Na co zwrócić uwagę jak będę kupował ? Jaki typ musi być ?

Dodane 31.01.2011 (Pn) 13:58

Jakbyś cie mogli to podajcie jakieś modele :slight_smile: gdzieś tak do ok. 300 zł o ile można kupić coś dobrego w tej cenie :slight_smile:

Na dole listy masz spis markowych np. Antec,Cheftec,Corsair,Coller Master,OCZ,jak będziesz miał z markowych,to nie musisz wymieniać,komputer w stylu mini wieży to chyba jest,a jak chcesz do gier to wtedy lepsza grafika i zasilka gdzieś 450-500W

http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-za … 81153.html

napewno wystarczy

Ale ten pod linkiem podejdzie pod każdą grafikę ?? Aktualnie mam nVidia 9500 GT 512 Mb ale w przyszłości ją zamierzam zmienić.

każdą nie, ale napewno większość chyba że ładujesz się w sli (2 karty)