Jak sprawdzić, jakiego mam firewalla?

no dobra… nie wiem, czy mam jakiegoś, czy nie. Jak to sprawdzić???

Nie podałeś jaki masz system, ale jeżeli Windows XP , to

Start - Panel sterowania - Centrum zabezpieczeń - i masz tu wyszczególnione pozycje

zapora - jeżeli masz SP 2 to masz zaporę systemową

Aktualizacje automatyczne

Ochrona przed wirusami

Jeżeli nie masz zewnętrznych programów chroniących - ustawienie te winny być włączone…

Pozdrawiam

Wklej loga hijackthis - powiemy Ci ;]

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Złączono Posty : 24.01.2007 (Sro) 17:30

Tylko jeśli ma SP2

Zdążyłem dodać przy zaporze - przed Twoją , oczywistą uwagą :slight_smile:

Przy okazji - obserwuję, że wczorajszy nieszczęśnik od avasta Witheld nie otrzymał pomocy mimo wklejenia logów - fakt, nie ten dział…

Pozdrawiam

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

no tak, mam win xp… ale nie mam centrum zabezpieczeń. o so chosi??

kuciarz

Hmm… a płytę instalacyjną masz ?

Jak nie masz zainstalowanego SP2 to i nie masz centrum zabezpieczeń :stuck_out_tongue: :wink:

Nie wiesz jakie oprogramowanie masz zainstalowane?

Poszukaj w dodaj / usuń programy [w panelu sterowania], albo w menu START > Programy jakiegoś programu co ma w nazwie firewall. :slight_smile:

mam płytkę.

czyli to, że nie mam centrum zabezpieczeń, oznacza, że nie mam żadnego firewalla??

Bo widzicie, ja go szukam, bo piję do emule i low id. Ustawienia mam takie, jak chcą wszyscy ci, co podpowiadają na tym forum, a mimo to high id nie mogę osiągnąć, dlatego też pomyślałem, że to wina firewalla.

BTW - jaki (najlepiej darmowy) polecacie?

to znaczy, że nie masz SP 2 . Dzięki dodatkowi SP2 dla systemu Windows XP uzyskuje się wyższy poziom bezpieczeństwa przeglądania i komunikowania się, zaawansowane narzędzia zabezpieczeń i funkcje ułatwiające korzystanie z systemu.

Aktualizujesz w ogóle Windowsa ?

no… :oops: nie aktualizuję. nie lubię serwera microsoftu.

masz jakieś pojęcie, jak zwqiększyć id emule, skoro poustawiałem wszystko tak, jak należy?? bo jeśli to nie firewall (którego, jak już ustaliliśmy, nie mam), to co??

Słuchaj - Ty tutaj coś ściemniasz, sądzę, że znam powody, dla których omijasz szerokim łukiem Windows Update … gdyby tak było w istocie, to wiedz, że tutaj pomocy nie uzyskasz… :x