Jak sprawdźić kiedy był instalowany Windows

cześć, mam dwa pytania. 1. Jak sprawdźić za pomocą jakiej komendy to sprawdźić?? Wiem ze było to jakos tak: uruchom -> cmd-> ??? i co dalej??

2. I jak byście podźielili dysk 74 GB? Macie jakies propozycje bo zawsze dźiele na 3 partycje na widnows i najbardźiej potrzbne programy, gry i programy których tylko ja używam a inni użytkownicy nie czyli tak mozna powiedźić że komunikator Everest :confused: a mam tam wolnego na 2 partycji mniejsca 26 GB, i 3 partycja mp3 i zdjecia i pliki instalacyjne macie jakies inne pomysły by to inaczej podźielić by ta partycja gdźie jest komunikator i Everest niebyła. Na 2 partycje podźielic?? Czekam na sugestie :slight_smile:

Menu start/uruchom/cmd -> następnie polecenie -> systeminfo

Co do 2 pytania to wg uznania, ja mam 8GB na system, reszta na 2 partycje, na jednej jest część pliku wymiany(2 część jest na dysku wymiennym) i zainstalowane programy wszystkie, na tej 3 partycji są gry, muzyka, jakieś zdjęcia, obrazy płyt. I wydaje mi się, że taki rozkład nie jest zły :wink:

wigrus a jaki dysk wielkosc taki co mój, pewnie większy?? :stuck_out_tongue: No dobra ale mam takie pytanie jak zrobić ten plik wymiany?? Bo zawsze jak instaluje system to to poprosy dźiele dysk tak jak napisałem w tej chwili włsnie mam system + programy 24GB zajete 12GB, tam gdźie Everest 25 GB zajete 894 mb :roll: nasrtepnie muza + pliki instalacyjne 25 GB zajete 5.66 GB

właśnie taki sam, ale mam jeszcze 40 GB w kieszeni i tam mam same filmy i instalki programów :slight_smile:

PPM “mój komputer” =>właściwości=>zaawansowane=>wydajność ustawienia=>zaawansowane=>zmień=>

6d05f60ce6299708m.jpg

Plik wymiany mam na 2 dyskach, jak masz tylko jeden dysk to umieść go na 2 partycji(czytałem wiele o tym, że można i nie można umieszczać p.wymiany na tej partycji gdzie jest zainstalowany system), rozmiar początkowy ustawiasz na 1,2xRAM, rozmiar max. ustawiasz na 3xRAM. No oczywiście zależy ile masz ramu, przy większej ilości można zmniejszyć rozmiar p. wymiany.

ramu 512 to jak proponujecie? teraz mam tak http://img430.imageshack.us/my.php?imag … k03xl7.gif takie same wartośći co teraz? tak ustawiłem tylko ze na dysk d luknijcie czy dobrze…

http://img78.imageshack.us/my.php?image … k02or6.gif

  1. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=86788&

  2. Do 10GB (wystarczy 8) na system

Teraz dwie partycje: jedna na oprogramowanie, druga na multimedia, gry itp.

Rozkład wielkości partycji w przypadku tych dwóch partycji zależy od tego, czego więcej będziesz miał na kompie: programów czy multimediów.

Albo pół na pół ale przewaga którejś z partycji :slight_smile:

hmmmm… a stery na partycji gdźie jest Windows czy tam gdźie oprogramowanie??

tylko przed ustalaniem proponowałbym jeszcze standardowo zrobic defragmentacje pomaga to komputerowi w szybszej lokalizacji plikow.

czyli 1,2 x 512 i 3x 512??

powinno się robic tyle razy ile jest slotów standard 3x

a i jeszcze jedno plikwymiany spowalnia komputer gdyz informacje nie mieszczące sie w RAM zapisywene są wtedy na dysku :slight_smile: ale uchroni Cię to przynajmniej przed zadławieniem sie kompa w razie W:)

o tak dobrze?? :stuck_out_tongue: http://img48.imageshack.us/my.php?image … k02ee7.gif

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 11:05

a ja słyszałem że właśnie jest odwrtotnie ze komp szybciej chodźi.

Co do 1 pytania - możesz poprostu na dysku C kliknąć folderek Windows prawym, Właściwości i zobaczyć kiedy był założony folder Windows :slight_smile:

a czy reinstalacja nie zmieni daty utworzenia folderu :?:

no dobr dobra ale sprawdźi mi kotos czy dobrz ten plik wymiany jest czy tyle mb jest ile powinno czy nie?? :stuck_out_tongue:

Zależnie od Twojego wyboru.

Polecam jednak instalację na partycji systemowej.

wedlug mnie wystarczy, choc miejsca masz jeszcze sporo.

no bo to jest tak

mając np.

  1. 256 ram

  2. i plik wymiany 768

to ilosciowo operacja zapisu na dysku jest szybsza *wiecej zdązysz zapisac niz

3krotne zapełnienie i opróżnienie ramu

ale dotyczy to programow korzystających z zasobów takich jak

np. graficzne ilosciowo nie czasowo

gdy ten sam zestaw wykorzystywany jest np. do gier korzystających z zasobów w czasie rzeczywistym a więc liczy sie szybkosc wymiany nie wielkosc to:

zapis i odczyt z dysku jest wolniejszy niż transmisja danych do i z ramu

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 17:37

własnie zpomniałem o minimum i maximum sory

i jest kompendium:)