Jak sprawdzić kto wchodził z Facebooka?

(Podeszwaaaaaa) #1

Witam!

Mam takie pytanko. W jaki sposób sprawdzić kto wchodził z odnośnika na Facebooku na moją stronę. Czyli powiedzmy udostępniam na Facebooku link: www.mojastrona.pl po czym jakaś zalogowana osoba klika w link. Da się to wykonać za pomocą przechwycenia ciasteczek lub w jakiś inny sposób?

Pozdrawiam!

(ziggurad) #2

Możesz zrobić w taki sposób masz linki:

www.mojastrona.pl pl&link=facebook

www.mojastrona.pl pl&link=rss

www.mojastrona.pl pl&link=newsletter

I na stronie masz skrypt liczący wejścia z danego medium :slight_smile:

(Podeszwaaaaaa) #3

Ok, tylko ja potrzebuje informacje odnośnie konkretnej osoby a nie ogólnego licznika.

(ziggurad) #4

Chciałbyś widzieć np że Marian Paździoch z fb wszedł 3 razy na Twoją stronę?

Na moje niemożliwe…

(Grzesie K) #5

Dana osoby będzie zapewne musiała udzielić Twojej aplikacji podstawowych informacji o sobie.

(ziggurad) #6

Tylko że tutaj nie chodzi o aplikację na fb tylko o zwykłego linka.

Gdy byłaby to aplikacja i użytkownik zezwoliłby na dostęp do danych to tak, można zapisać np id użytkownika, daty wejść czy cokolwiek innego ale sam osobiście nie zgodziłbym się na udostępnienie moich danych jakieś aplikacji :wink:

(Podeszwaaaaaa) #7

A gdyby tak wykorzystać wtyczkę społecznościową?

Powiedzmy ze Marian Paździoch wchodzi na link który ja udostępniłem. Na stronie jest wtyczka społecznościowa w postaci pola komentarzu. Po kilku sekundach uruchamiany byłby skrypt który zapisuje kod źródłowy strony. Po analizie tego kodu można by było stwierdzić kto był gościem naszej strony.

Przykład wtyczki społecznościowej:

34839wtyczka_demoty.png

Jak myślicie, jest to możliwe?

(R@z0r) #8

Gratuluję pomysłu, tym bardziej, że przy małym nakładzie pracy będzie działać. Można i jest to niestety proste, ale jest to śledzenie ludzi, a tego raczej nikt nie chce. [-X

(Podeszwaaaaaa) #9

Nie chodzi mi o śledzenie, nazwał bym to bardziej ciekawością :slight_smile:

Ale mam problem. Gdy wstawiam sam skrypt który ma za zadanie wyświetlić źródło strony do textarea, wszystko działa ok.

<?php

$dane = file_get_contents("http://mojastrona.pl/");

echo ''.htmlspecialchars ($dane).'';

?>

Ale gdy przed tym skryptem dodam wtyczkę, na stronie wyświetla się jedynie owa wtyczka a textarea jest pusta.

<?php $dane = file_get_contents(“http://mojastrona.pl/”); echo ‘’.htmlspecialchars ($dane).’’; ?> [/code]

Co robię nie tak?

(R@z0r) #10

W PHP tego nie zrobisz, bo najpierw strona jest przetworzona przez PHP, a potem wysyłana do klienta, a u niego odpala JavaScript, to wtedy pojawia się dopiero iframe facebooka. Próbuj w JavaScripcie.