Jak sprawdzić które porty mają być odblokowane

Witam,

Mam problem, otóż odkąd mój brat ma liveboxa, nie mogę z nim grać przez hamachi w różne gry (np. w Heroes III). Czytałem trochę na necie i dużo osób mów aby odblokować porty. Tutaj nie mam zielonego pojęcia które mam odblokować, oraz jak sprawdzić które mają zostać odblokowane. Wiem, że w konfiguracji liveboxa jest zakładka Serwery LAN. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co tam dokładnie wpisać? Mam takie pola wyboru:

Nazwa serwera: czy to ma być nazwa servera hamachi czy jakaś inna? (jak tak to jaka?)

Dostęp łączony: tu akurat wiem, że ma być na tak

Protokół: też wiem, że ma być na TCP

Porty Od, Do - i tutaj właśnie nie wiem co wpisać. Brat chce odblokować porty dla gry Heroes 3, jak sprawdzić jakie porty ma wpisać?

Lokalny adres IP - czy tu ma być wpisany adres ip z Hamachi czy też IP liveboxa? domyślnie wpisał mu się adres liveboxa.

Bardzo proszę o pomoc, jeżeli chodzi o sieciowe sprawy to jestem bezradny. Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mi coś poradzi.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam.

Hej,

Nie o samo odblokowanie portów chodzi, a o przekierowanie ich do konkretnej maszyny w sieci lokalnej.

To jest pole, w którym wpisujesz dowolną nazwę - tak, byś umiał zidentyfikować połączenie. Ona nie ma wpływy na nic, poza funkcją informacyjną dla użytkownika. Czyli wpisujesz na przykład Heroes3 i już… :slight_smile:

Dobrze, tak właśnie ma być.

Sprawdźcie w instrukcji do gry - w większości podana jest informacja na temat portów używanych do gry w sieci lokalnej. Ewentualnie sprawdzić to możecie w większości zapór sieciowych.

Nie, tutaj wpisujesz adres lokalny maszyny, na której gra Twój brat. Jeśli do LiveBox’a podłączony jest tylko jeden komputer, to adres z pewnością będzie następujący - 192.168.1.10.

I jeszcze jedno - wraz z aktualizacją oprogramowania do LiveBox’a pojawiła się jedna fajna opcja - Konfiguracja zaawansowana -> Zapora sieciowa -> Zasady -> Host DMZ. Zaznaczasz dostępność opcji i wpisujesz adres IP lokalnego komputera, zatwierdzasz zmiany i zapisujesz. Wtedy komputer powinien być widoczny poprzez Hamachi i niepotrzebne powinny być nawet przekierowania portów.

Pozdrawiam,

Dimatheus