Jak sprawdzić, które z przesłanych formularzy google zostały sprawdzone przez Captcha/reCaptcha?

(Tomek1994) #1

Cześć,
Mam nietypową sprawę. W czasie zapisów na pewne wydarzenie przez formularz google prawdopodobnie część osób musiała wykonać dodatkowy test zabezpieczający żeby udowodnić że nie są robotem. Klikanie znaków drogowych na obrazku itp. O kolejności decydowały sekundy więc jest to dość istotna sprawa. Mam pytanie czy autorzy formularza do których spłynęły wszystkie formularze mają możliwość sprawdzić w jakiś sposób kto został poddany dodatkowym testom a u kogo wystarczyło że kliknęli kwadracik “nie jestem robotem”?
Pozdrawiam

(pionner) #2

Nie mają takiej możliwości.
Trzeba było przy tworzeniu formularza zaznaczyć, że tylko zalogowani kontem Google mogą udzielać odpowiedzi, wtedy CAPTCHA nie powinna się pojawiać.

(Direwolf) #3

Generalnie samo zabezpieczenie, które działa w różnych miejscach o różnej porze inaczej, nie powinno być zastosowane w takim “konkursie”. Fakt, że takie zabezpieczenie zostało zastosowane powinno być zgłoszone, a rekrutacja przeprowadzona ponownie. Nie wyobrażam sobie, abym został w tyle, bo Google zaserwowało mi 20 kliknięć więcej. Nie do przyjęcia!

(Tomek1994) #4

Ok, dzięki za odpowiedź