Jak sprawdzić który dysk czasem piszczy?

Witam, któryś dysk mi czasem piszczy, jak sprawdzić który?

W HD Tune dysk SATA nie jest jakby odczytywany, natomiast stary ATA nie ma żadnych błędów…

Piszczy najczęściej przy wypakowywaniu z rar. lub przy dekompresji instalatora programu który będzie instalowany

System chyba masz na jednym dysku? To odłącz przewody od tego bez systemu i posłuchaj sobie.

Możesz otworzyć też obudowę komputera, włączyć dekompresję rar i nasłuchiwać który dysk piszczy.

Połaskotać go…

Odłączyć to i ja to wiedziałem…

Odłączę dysk i będę czekał aż zapiszczy za 10 minut lub 10 godzin… System mam na jednym, natomiast na drugim mam rzeczy które muszę mieć także dostępne…

Chodziło mi o to aby te dyski jakimś programem “zestresować” na maxa aż by piszczał…

Bo to co mam to nie daje efektu zamierzonego piszczenia

A te dyski to mają jakaś nazwę ? Stres dysku to odczyty zapisy ( dużych plików małych plików ) na partycje pofragmentowane bądź nie pofragmentowane , co więcej? defragmentacje skan antywirusem itp. Dla stresu na prace głowic/y victoria 4.46 przycisk seek bądź inne testy w Hdtuen pro typu randoom acces.

Do defragmentacji dla stresu polecam UltimateDefrag 4.0.98.0 świetne opcje przerzucania plików i co najważniejsze możliwość symulacji gdzie widzimy ile się dysk napracuje.

Może spróbuj przenieść jakiś 2-3gb plik z pendrive’a na jeden i drugi dysk i na odwrót z powrotem na pendrive.

jak chce to żaden nie piszczy :lol:

Seagaty potrafią piszczeć , no ale nie raczysz nawet poinformować.