Jak sprawdzić numer seryjny laptopa?

Witam,

jak mogę sprawdzić nr seryjny laptopa? Naklejka pod laptopem jest zatarta i nie idzie go odczytać. Jest on zapisany gdzieś software’owo? Jest to w miarę świeży sprzęt, Asus K50IN-SX003A? Proszę o pomoc.

Sprawdź opakowanie kartonowe po laptopie. Jest na bocznej ściance

Dodatkowo karta gwarancyjna, inne dokumenty (czasami rachunek) od laptopa też mają ten numer napisany/wydrukowany.

ew użyj SIW i w System summary powinno Ci się wyświetlić

No właśnie problem w tym, że nie mam pudełka, faktury, ani karty gwarancyjnej. Aplikacja SIW w opcji System Summary pokazuje nr seryjny, ale to nie jest chyba ten, bo jest jakoś nieziemsko długi. Szukałem też nr seryjnego w DIMie i w Biosie, ale nigdzie go nie ma.

Laptop jest do kupienia po bardzo okazyjnej cenie. Był używany parę miesięcy, a teraz leży u sąsiada w lombardzie. Sąsiad przed przyjęciem chciał go sprawdzić na Policji, ale powiedzieli, że bez nr seryjnego nic nie zrobią, więc go przyjął. Ja jednak przed wzięciem tego laptopa chciałbym go sprawdzić. Czy można ten nr seryjny jeszcze jakoś wyciągnąć? Słyszałem kiedyś, że nr powinien być zapisany gdzieś softwareowo przez producenta. Laptop pomimo braku gwarancji i innych pudełek jest do wzięcia za 800zł (cena dla mnie od sąsiada), więc bardzo mi na nim zależy.

Proszę o pomoc.

No to pozostaje Ci kontakt z: http://support.asus.com/contact/contact … uage=pl-pl - może podpowiedzą coś innego.

PS. Widzę, że na Elektrodzie też masz podobne podpowiedzi.

Asus nic mu nie pomoże

Numer seryjny jest zawsze na:

-pudełku

-laptopie

-książeczce gwarancyjnej (małej) w postaci nalepki z numerem seryjnym

Jeżeli nie masz niczego z powyższych rzeczy to radzę dać sobie spokój z takim laptopem i poszukać takiego modelu, gdzie numer seryjny można bez problemu odczytać.

Temat stary ale moze komus sie przyda.

W kazdym modelu asusa SN jest na baterii.

W CMD wpisz:

wmic bios get serialnumber

Pozdr,
Wojtek