Jak sprawdzić ostatnie operacje przenieś/kopiuj itd?

Grzebałem w folderach i chcąc coś zaznaczyć źle trzymałem myszkę i zrobiłem przypadkowy ruch i nie wiem co się stało tzn. czy coś przeniosłem albo skopiowałem. Wiem, że pod prawym przyciskiem w menu kontekstowym jest “cofnij przenieś ctrl+z”, ale klikając to nie widzę zmian. Teraz obawiam się, że pewne rzeczy mogą być nie na swoim miejscu, co przy moim bałaganie na dysku w przyszłości mogą być nie do odnalezienia.

Będziesz miał ciężko - pewnie zamknąłeś Eksploratora (tak się potrafi dziać jak masz otwartych więcej okien) - teraz tylko z pamięci.
Domyślnie między partycjami/napędami (np. dysk systemowy -> pendrive) jest kopiuj, jak w obrębie tej samej partycji masz przenieś.
Taka mała sugestia/rada na przyszłość - ściągnij sobie np. Total Commander-a (lub jego inny zamiennik) i poucz się trochę go - wierz mi, Twoje dane będą bezpieczniejsze.
Tak czy inaczej jak zapomniałeś co i gdzie kopiowałeś (tu pół biedy - zająłeś sobie tylko miejsce na dysku), wycinałeś pliki/foldery (tu masz lekko prze…) - sprawdź, czy wszystkie programy działają Ci poprawnie. Może po komunikatach z jakiegoś programu dojdziesz czego brakuje?

To były jakieś pliki z “archiwum”, może zdjęcia, może jakieś dokumenty, więc na pewno nie namieszałem w żadnym programie.

skoro podejrzewasz, że to zdjęcia lub dokumenty to może szukaj po rozszerzeniach: *. jpg *.png *.tiff *.psd *.doc *.docx *xls itd.

Tylko, że np. takich jpg to ja mam tysiące.