Jak sprawdzić prędkość internetu, żeby mieć 100% pewności

Witam,

neostrada miała mi podłączyć od grudnia/stycznia 6mb/s internetu (dotychczas miałem 1). A tu patrzę kilka dni temu, pliki pobierają mi się 500-600kb/s. Odpaliłem kilka sieciowych testów, ale one pokazuja różnie. Speedtest.net podaje 5.96-6mb/s, ale inne testy np. czeski test dsl pokazuje 1mb… Jak to sprawdzić żeby mieć pewność?

Sprawdź z jaką prędkością pobiera np. z torrenta, przykładowe (legalne!) pliki do pobrania:

http://cdimage.debian.org/debian-cd/5.0 … so.torrent

http://cdimage.debian.org/debian-cd/5.0 … so.torrent

http://cdimage.debian.org/debian-cd/5.0 … so.torrent

Ten pierwszy pobiera się u mnie pięknie z pełną prędkością mojego łącza.

Wyłączyć wszystkie aplikacje korzystające z internetu i sprawdzić przepustowość łącza tutaj:

http://speedtest.pl/

Przy 6Mbit powinieneś tam mieć wynik max. 6144 kbps dla pobierania, odpowiednio też dla wysyłania. Mierz to o różnych porach dnia i po jakimś czasie będzie widać, czy parametry są w porządku.

o ile się nie mylę,to prędkość jaką oferuje dostawca dotyczy obrębu"własnej"sieci a poza może być różna i to bardzo.Nie jestem znawcą tematu więc nie traktuj tego jako pewnik,mnie sieć kablowa też obiecuje pewną prędkość choć rzadko jest ona osiągana.Razem z Tobą poczekam na odpowiedz kogoś bardziej oblatanego w temacie i właśnie,jak można to sprawdzić żeby w razie ew.reklamacji mieć się na czym oprzeć?

Poprzez portal speedtest.pl wynik końcowy zawsze jest równy wartości pomiędzy 5000-6000kb/s

goldimir , Sprawdzałeś sposób, który podałem? To jest rzeczywiste pobieranie pliku z wielu źródeł, dodatkowo ja już dwa z nich też seduję (świeżo pobrane) a trzeci w najbliższym czasie.

To też jest warte uwagi:

http://noc.gts.pl/

powodzenia

Tester t-mobile nie działa od dłuższego czasu. Pomiar warto wykonać na kilku stronach aby mieć średni wynik to nam da podgląd na rzeczywistą prędkość internetu. Ze swojej strony mogę polecić http://speedtestonline.pl

Pogubiłeś się w jednostkach (bity i Bajty)1B = 8b Przelicznik. Operator podaje zawsze w bitach(Mb), a Ty liczysz w bajtach (MB) i dlatego są te różnice. Twój internet pobiera pełnym łączem.