Jak sprawdzić prędkość łącza?

Jest jakiś naprawdę miarodajny test? Te wszystkie wygooglowane speedtesty przekłamują, bo nie obsługują chyba naprawdę szybkich łącz. Mam 200/100Mbps i czasem mniej więcej to się zgadza podczas korzystania z P2P, ale chciałbym wiedzieć DOKŁADNIE.

U mnie do 100 Mbps symetryk speedtest dobrze pokazuje, ale trzeba wybrać odpowiednie źródło (niekoniecznie najbliższe).

Jest: http://speedtest.net/

A jeśli masz wątpliwości co do jakości twojego łącza to zrób test na http://www.pingtest.net/

Spróbuj może tutaj.

Pozdrawiam!

Pingtest pokazuje ocenę A, speedtest z różnych serwerów daje różne wyniki. Noc.gts.pl daje jakieś 184Mbps - dzięki. To by się zgadzało.

Widze ze sie znacie na mierzeniu predkosci :wink: Jedynymiarodajny test to rozpoczecie sciagania plikow (duzych) i sciagac az sie wysyci lacze, dodaj troche na sama komunikacje imasz maksymalna predkoc. Speedtest pokaze Ci taka predkosc jaka sam jest w stanie osiagnac, dorzuc do tego obciazenie wieloma obslugiwanymi uzytkownikami i masz lipe.

Test na speedtest.net jest najbardziej miarodajny i wszyscy poważni dostawcy respektują pomiary z tej strony (wielu ISP przy kontakcie z supportem nawet zaleca wykonanie testu na tej stronie).

Oczywiście przy testowaniu na tej stronie z różnych serwerów wyniki są różne ale automatycznie jest dobierany najodpowiedniejszy serwer (chyba że korzystasz z jakiegoś proxy fałszującego IP) a serwery z których on korzysta są na łączach o dużej przepustowości więc nie ma problemu “wąskiego gardła”.

A pomysł ze ściąganiem jakiegoś dużego pliku co sugeruje kolega wyżej też nie jest lepszy niż skorzystanie z wiarygodnego serwera speedtestu bo i tu w grę wchodzi możliwość że serwer z którego zacznie się ściągać dostanie zadyszki.

Osobiście uważam że lepiej skorzystać z dobrego speedtestu który jest postawiony na serwerze który jest do tego przeznaczony i odpowiednio przystosowany.

Kiedyś robiłem testy na różnych serwisach typu speedtest i spedtest.net okazał się najbardziej wiarygodnym.

A co ja podałem?

Pozdrawiam!