Jak sprawdzić program bez instalowania?

Witam serdecznie mam pytanie posiadam stary program do tworzenia prezentacji ProShow Producer w wersji 4.0. Przeglądałem stronę firmy która sprzedaje najnowsze wersje tego programu i wygląda naprawdę ciekawie. Ale nie chciałbym odinstalowywać swojej starej wersji gdyż póki co mam wszystko poukładane, porobione szablony itd. Czy jest jakiś sposób aby zainstalować program sam nie wiem jak to określić “wirtualnie” w jakiś sposób jeśli przypadnie do gustu to odinstaluje stary w miejsce nowego. A jeśli okaże się zbędnym wydatkiem to nie utracę starej wersji.

uruchom instalator on powinien zapytać o lokalizacje i/lub zapytać czy odinstalować starą wersje

wirtualnie się da ale wydajność mizerna i do tego trzeba było zainstalować wirtualny system

Czy w takim razie jak wskaże mu inną lokalizację to nie uszkodzi mi starej wersji programu? Nie pozostaje mi nic innego jak zainstalować na innym komputerze.

Virtualbox, rozpakowanie instalatora (7zip, inno setup unpacker, itd…), być może jakiś program typu sandbox, rozwiązań mnóstwo

Po prostu zainstaluj program do innegfo folderu i tyle. Ewentualnie możesz zainstalować virtualbox, stworzyć wirtualną maszynę, wgrać system i na niej przetestować.

Spróbuje zainstalować z inną lokalizacją.