Jak sprawdzić realny zasięg Domowego LTE?


(aderas) #1

Witam.

Po ostatnich zmianach w ofercie poslatowskiego LTE zaczynam zastanawiać się nad przejściem do nich (mam dość orange). Interesowałaby mnie opcja domowego LTE, czyli tego, w którym do "łapania" zasięgu można wykorzystywać antenę telewizyjną.

Mój problem polega na tym, że mieszkam w małej miejscowości, w której wg oficjalnej mapki są miejsca z zasiegiem i są miejsca bez zasięgu (miejscowość na granicy zasięgu). Chciałbym jednak sprawdzić, jak realnie internet zachowywałby się w moim miejscu zamieszkania, o ile w ogóle by działał.

 

Czy ktoś ma doświadczennia z internetem od CP? Czy można jakoś "zamówić" technika, który zrobił by pomiar zasięgu, czy raczej trzeba w to wchodzić w ciemno?


(wifista) #2

Wiem że dają na tydzień za darmo do wypróbowania u siebie w domu. Bez sprawdzenia nie ma co brać.


(falcon89) #3

To tak nie dział, chodzi ci o wynalazek IDU/ODU-100 (nie zalecany przy słabym sygnale), do działania internetu nie jest potrzebna antena telewizyjna. jest to dwuczęściowy zestaw, modem (z wbudowanymi antenami) umieszcza się na zewnątrz budynku i router połączony kablem antenowym.

 

 

Musisz sprawdzić w jakiej odległości jest od ciebie najbliższy nadajnik.


(aderas) #4

Czytałem że można się podłączyć pod antenę telewizyjną. Źle coś zrozumiałem?

Jak pisałem jestem na granicy zasięgu i taka antena wspomagana przez zasilacz podniosłaby moje szanse na złapanie zasięgu


(falcon89) #5

Tak, ten zestaw można podłączyć pod instalacje telewizyjną (chyba w głównej mierze po to powstał).

 

Sugerowanie się mapkami nie jest wskazane, bardziej liczy się realna odległość od nadajnika, jakie przeszkody są na drodze i ilość użytkowników.

 

Antena telewizyjna nic nie zmienia w kwestii jakości sygnału LTE, po prostu modem z routerem jest podłączony pod istniejącą już instalację TV.

 

 

W dodatku zestaw o którym piszesz nie jest wskazany przy dużych odległościach od nadajnika (ma słabe anteny), lepiej kupić modem i do tego zewnętrzną antenę.