Jak sprawdzić rodzaj Touchpada?

Instaluję komuś Windowsa 7 na laptopie Asus K53TK i chciałem też zainstlować drivery. Dla Touchpada są dwa: jeden Elantech, drugi Sentelic. Nie wiem który zaistalować. Jak sprawdzić który Touchpad posiada ten laptop?

Menadżer urządzeń i Identyfikator sprzętu (touchpad), google i wszystko wiesz.

Po pierwsze jakbym znalazł odpowiedź na googlach to bym nie pisał, po drugie w menadżerze urządzeń nie ma Touchpada na liście.

To musi być jako urządzenie nieznane, niezainstalowane.

A nikt wróżką nie jest?

Jakie masz urządzenia w Menadżer urządzeń, Mysz i inne urządzenia wskazujące.

Kto nie myśli tak ma?, system zainstalował własne sterowniki do touchpada i podaj to o co kolega prosi wyżej.

Ja piszę teraz z pceta. Tam jescze jest czysty Windows, więc jescze nic nie istalowałem dlatego chciałem się upewnić który sterownik mam użyć. Korzystam tam z myszki USB, ale Touchpad teoretycznie działa. W menadżerze przy myszy i innych urządzeniach wskazujących jest tylko Mysz zgodna z HID i mysz zgodna z PS/2.

To to będzie touchpad i działa na sterach systemowych.

Dla pewności wyjmij mysz i powinna zostać ta pozycja w menadżerze.

I dla tej pozycji sprawdzisz identyfikator sprzętu i w goglach sprawdzisz co to za sprzęt, jakiego producenta i takie stery zastosujesz.

Ale touchpad spokojnie może działać na sterach systemowych.

Kliknij prawym na mysz zgodna z PS/2., Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).

Napiszę z PC, gdyz jescze nie ma sterów od neta:

ACP\ETD0102

Elantech Touchpad

Dodane 11.10.2013 (Pt) 11:41

Instalacja dedykowanego sterownika może dodać kilka funkcji, np. przewijanie góra/dół (z prawej strony) i lewo prawo (na dolnej krawędzi).

Wielkie dzięki.