Jak sprawdzić stabilność?

Jakim programem sprawdzać stabilność kompa po OC Procka?

Chodzi mi o to żebym wiedział czy podkręcony będzie działać zawsze stabilnie.

Z góry dzięki za pomoc.

PS: Nie dałem do działu “Poszukuje” bo nie wiem czy robić to programem czy jakimś innym sposobem.

Mówi się że stabilność sprawdza się Orthos-em i ustawieniem na SmallFFTs. Jak dla mnie to jerst trochę tak jak z sprawdzaniem wydajności karty graficznej za pomocą 3D mark-a, czyli programu który nigdy nie korzystał z “silnika gry” faktycznie występującego w jakiejś grze. Najlepiej sprawdizć stabilność w aplikacjach które na codzień wykorzystujesz. Co z tego jeśli Orthos mówi że komp jest nie stabilny skoro może sobie grać w swoja ulubioną grę czy wykorzystujesz programy korzystające głównie z procesora (np kodowanie video) a komputer jest stabilny.

Stabilny czyli się nie zawiesza itp (bo to chyba oznacza stabilny)

Zara odpalę CSa itp.

BTW: Czy To Jest normalne? Na 3.65 miałem 8.16 wynik :frowning: Napięcie ustawione na 1.2650. Ram na 900MHz

Moim zdaniem to nie jest normalne bo ja na E2160 podkreconym na 3,5GHz miałem 7.57min. Co jest dziwne to to, ze w super pi zaliczyłmi 32MLN, a nie moge sobie pograc spokojnie w undercovera bo mam restart.

pewnie wina pamięci u mnie :frowning:

mam tylko 1 kość.

Orthos na 8-12 godz, przy okazji warto sprawdzić jak się grzeje sekcja zasilania proca, gry też parę godzin (ale to bardziej do grafiki bo często ati tool czy 3dmark nie wyłapie błędu), Cinebench, nuclear benchmark.

dual prawie nic nie daje, wina systemu, sporo w trayu i śmieci, ci co biją rekordy w spi mają maksymalnie odchudzony system.

Optymalizacja systemu Windows XP

Do obliczania SuperPI

http://pccentre.pl/article/show/Optymal … P/id=14289

Kupe śmieci?

Mam tylko stery od dźwięku, noda oraz everesta. Nic po za tym.

Dodane 13.01.2009 (Wt) 21:36

PS: http://www.blogownia.pl/uploads/d/djhiphop/47627.png

Z autostartu wywal aplikacje od Realteka, na czas liczenia wyłącz noda i everesta, radze też wyłączyć centrum zabezpieczeń

a sprawdzając proca orthosem warto dać mu priorytet 7 można też wrzucić prime 95

tego procka tak wykręciłem prawie że na boxie na jakieś 30 min ale porządnie zacznę się bawić jak kupie chłodzenie.

A więc dzięki za pomoc.

PS: Super pi to przy okazji a ogółem chodziło mi o stabilność