Jak sprawdzić sterowniki wbudowanej w laptopa kamery

no to wychodzi na to że ten program nie współpracuje zbyt dobrze z kamerką ,oceny też nie najlepsze zbiera.

coś drgnęło ale tylko jednorazowo po usunięciu pliku preferencji profilu (może fachowo inaczej sie po polsku nazywa) pref.ini

po ścieżce C:\użytkownicy\moje konto\AppData\Roaming\Reallusion\CameraSuite\pref

nawet zupełnie dobrze zaczęło działać-ale do zamknięcia programu, ponowne otwarcie i usówanie tego pliku już nie pomaga, może jest coś jeszcze co pominąłem aby zmiana była trwała?

Możesz otworzyć notatnikiem pref.ini skopiować i wkleić zawartość na http://wklej.org/ ,jak ruszyło coś to widać że się da,możesz spróbować odpalić program jako admin >ppm na skrócie,potem spróbuj też zgodność z xp sp2,albo spróbuj też tak- zrób nowe konto użytkownika i na tym koncie odpal program powinno wtedy odpalić z fabrycznymi ustawieniami,i zobaczysz co i jak.

zawartość pref.ini

http://wklej.org/id/336833/

program odpalam jako administrator-nic to nie daje, a co to jest->ppm na skrócie,potem spróbuj też zgodność z xp sp2-to nie wiem, gdzie tego szukać,

nowo utworzone konto (nie raz) oraz konto gościa pokazuje-The Users Profiles Service service is fail the logon-więc nie daje się zalogować,

jedynie na moje własne które i tak jest kontem administratora.

Ppm to prawy przycisk myszy-ppm>właściwości>zgodność.W tym ini nic a nic…Co do The Users Profiles Service service is fail the logon to popatrz

tu .Podejrzewam że znasz angielski.

co do niemożności zalogowania się na nowo utworzone konto-problem zniknął jak po prostu po jego utworzeniu zrobiłem restart a nie tylko wyloguj; niestety po skasowaniu zakładanych kont pozostały od nich foldery pod users (również jakieś podwójne nazwane najpierw od TEMP) i nie daja się skasować ! jak ich się pozbyć ?

we właściwościach zmiana zgodnosci na xp sp2-bez żadnego efektu,

za to otwarcie programu na nowym koncie znów dało taki efekt jak przy pierwszym skasowaniu pref.ini-zaczęło przez chwilę działać aż do ponownego całkowitego zatrzymania się strzałki miernika obciążenia na 100% (kiedy jeszcze strzałka odbija od maksimum jest szansa, że może z dużym opóźnieniem ale zadanie zostanie wykonane),

charakterystyczne jest też zanikanie obrazu-od jego dołu więcej lub mniej co tworzy efekt nieregularnego migania (na przemian z czarnym polem, jakby coś nie łączyło) i w momencie zawieszenia utrzymuje się na stałe-widać, że program usiłuje wykonać zadanie ale coś mu w tym przeszkadza a konkretnie coś na lini jego połączenia z kamerą; może oprócz sterownika do kamery jeszcze coś tam jest albo sie wcięło i obciaża procka na maksa ?

Folderów spróbuj pozbyć się programem Unlocker>kliknij prawym na folderze>skasuj.Może aktualizacja sterowników do karty graficznej jest potrzebna.W menadżer zadań>procesy w kolumnie CPU zobacz jaki proces obciąża procesor> kliknij go prawym i zobacz jaki ma priorytet.

działający Crazy Talk i oczywiście on ma największą cyferkę w CPU; w Set Priority jest zaznaczone Normal ale jeszcze jest pięć innych do wyboru z tym , że przy próbie zmiany pojawia się informacja o zdestabilizowaniu systemu - jesli dobrze czytam.

Jakby priorytet był inny to by była inna sprawa,nie ma co go zmieniać.Może darmowa aplikacja Ashampoo Core Tune coś pomorze,ma przyspieszać i optymalizować działanie programów na procesorach wielordzeniowych

http://www.ashampoo.com/frontend/regist … on_id=4833 ,program wymaga darmowej rejestracji.Pomysłów już brak #-o :smiley:

w czynnościach-zastosowanie automatycznej optymalizacji aktywnych procesów-chyba nic nie daje bo wyrzuca, że żaden proces nie został zoptymalizowany ponieważ wszystkie procesy zajmują dostepne CPU;

jednocześnie program Driver Fetch pokazuje, że ciągle są zainstalowane i aktualne sterowniki do kamery zew. logitech E-3500 (nie wiem jak to rozumieć) choć w Siw ich nie widze, podobnie sterownik karty graficznej, zresztą też go aktualizowałem ale ten co jest jest aktualny.

To jest niebywałe, wystarczy tylko wyłączyć kamerę a program CrazyTalk zaczyna chodzić jak burza i obciążenie natychmiast spada. Nawet nie wiem kto tu jest bardziej kompetentny-jesli chodzi o reklamację (laptop na gwarancji), producent programu Crazy…czy laptopa Msi ? Uch, dzięki, dzięki, pomysłow rzeczywiście brak choć cel wydaje się być gdzieś niedaleko albo obok. A skoro działało to w ostateczności recovery ? choć mam wgrane coś do modemu od dostawcy czego juz nie odzyskam-nie wiem co tam konfiguruje w systemie ale zawsze łącze się automatycznie bez wpisywania hasła do routera bezprzewodowego w odróznieniu od pozostałych laptopów.

Jeszce też, nie wiem czy nie jest to wina jakiegos zbędnego rejestru, czyszczę CCleanerem ale jakiś komercyjny program-może tylko dla reklamy-pokazał po skanie jeszcze ponad sto rejestrow do wyrzucenia.

Na te sterowniki od E-3500 jest sposób,po prostu podłącz kamerkę E-3500 i zobaczysz czy działa ,jak działa to znaczy że te sterowniki nadal siedzą gdzieś w systemie,i wtedy odinstaluj sterownik z menadżera urządzeń>ppm na kamerkę>właściwości>sterownik>odinstaluj.Jeśli szukać winnych to tak jak piszesz ,albo ci albo ci ,ja bym pisał na support do jednych i drugich i żądał żeby mi podsunęli rozwiązanie pod nos,zapłaciłem;wymagam;ma działać i kropka.Jak nie maja rozwiązania to towar nie zgodny z umową i jak się nie mylę to spada jego wartość(tu nie mam pewności jak to do końca jest)Może faktycznie zorganizuj się do recovery.A co do czyszczenia rejestru to polecam tylko CCleaner i moduł z TuneUp Utilities,nigdy nie nawaliły,radzę nie eksperymentować bo można uszkodzić system.

ok, tylko, że nie mam już tej kamery Logitech-a E-3500 ?

Problem sam się rozwiązał wbudowana kamera w laptopa poprzez program Crazy Talk zaczęła działać prawidłowo po dokonaniu recovery systemu a współpraca ze skyp-em jest obecnie bez zarzutu przy wybraniu nieco starszej wersji skypa. Cóż widać niektóre problemy (jak m. in. brak współpracy między programami) są tak głeboko umieszczone w systemie, że nie sposób je wyłapać ani do nich dotrzeć. Wszystkim odpowiadającym bardzo dziękuję, pozdrawiam.