Jak sprawdzić tusz w drukarce?

Mam drukarkę HP i chcę się dowiedzieć w jaki sposób mogę sprawdzić ile tuszu pozostało w pojemnikach. Czy jest do tego jakiś program? Jeśli tak to prosiłbym o linki

Z góry dzięki i pozdrawiam

Firma HP nie wprowadziła do swojego oprogramowania opcji kontrolowania pojemności tuszu w zbiornikach. Musisz więc oceniać na oko

Troche mnie to dziwi co mówisz ponieważ ja posiadam dość leciwą drukarke HP DeskJet 930C i ona posiada możliwość sprawdzenia stanu tuszu!

jak masz ikonkę Nawigator HP włączasz ten program potem klikasz na zakładkę Ustawienia -->Ustawienia drukowania --> konserwacja drukarki

potem klikasz na zakładkę szacunkowy poziom tuszu

W niektórych drukarkach fotograficznych była taka opcja, w większości drukarek nie było. Osobiście używałem 610 C, 845 C i mam teraz laserowkę HP 1005W i w żadnej z tych drukarek nie mozna było sprawdzić poziomu tuszu czy tonera w przypadku tej ostatniej

Praktycznie wszystkie drukarki HP na oryginalnym oprogramowaniu mają opcję sprawdzania poziomu tuszu - warunek, aby odczyt był prawidłowy głowice muszą być oryginalne lub zamienniki,w przypdku napełniania trzeba je resetować,jeśli nie można zresetować program pokazuje brak tuszu ale drukować i używać urządzenie można.

Mam drukarke HP i gdy drukuje rozne rzeczy…mam na rysunku pokazany wskaznik ilosci tuszu :smiley:

Sprawdziłem i pokazuje że mam prawie pusty pojemnik z czarnym tuszem. Czy mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi z tym resetowaniem głowic , jak to zrobić i w jakim wypadku bo jestem trochę zielony w tej dziedzinie

Poczytaj - jak się da to znajdziesz opis.

http://druknet.pl/regeneracja/?mid=27