Jak sprawdzić używany komputer przed zakupem żeby nie zostać oszukanym na jakiegoś "trupa"

Tyle że Ty na sam RAM wydałeś podobną kwotę do tego, ile mnie kosztował cały komputer (prócz SSD). Zresztą, Twój zestaw wcale nie musi być dużo wydajniejszy od mojego, mimo że kosztował dużo grubszą kasę - po samej “szczegółowości” Twojego opisu “GPU 4 GB”, “MOBO 8xUSB”, “PSU 500 W” widać że kumasz temat jak mrówka okres. Masz sprzęt z linku 10x taniej? Gratulacje, wydałeś 1750 złotych na komputer, którego wydajność w większości zastosowań jest zbliżona do dobrze złożonego zestawu za 1100. Ale grunt, że masz 16 GB RAM i 4 GB vRAM, które na pewno wykorzystujesz.

Za udzielanie bzdurnych porad, w stylu “rozglądać się na Allegro i w lokalnych sklepach komputerowych” powinien być zakaz wypowiadania się w temacie.

Nie ogarniasz tematu? Nie udzielał się, bo tylko mieszasz ludziom w głowach. Jeszcze ktoś wziąłby sobie to do serca, a potem wylądowałby z zestawem typu

GF 730 GT - 4 GB RAM

AMD FX-6100

12 GB DDR3 1333MHz 10Cl

Akyga 600W

i dziwił się, że nawet starsze gry słabo chodzą na średnich detalach, a o nowych to w ogóle może zapomnieć.

Dobra panowie nie chciałem żebyście mi się tutaj kłócili  kto ma lepszy komputer albo kto wydał na komputer więcej pieniędzy, chciałem tylko się zapytać, a mianowicie @neXt___  jak oceniasz swój procesor jest od dobry polecasz go czy tak średnio ? i ile jest warty twój komputer bez dysku SSD ponieważ myślę że jest on nie potrzebny rodzicom 

 

Spokojnie Ci wystarczy na początek - nie ma co szaleć. Jest to naprawdę optymalna wartość. W razie czego masz swap, a gdyby było mało możesz dokupisz kość za jakiś czas (w co wątpię).