Jak sprawdzić używany komputer przed zakupem żeby nie zostać oszukanym na jakiegoś "trupa"


(Toshinek) #1

Mam problem chciał bym kupić moim rodzicom komputer stacjonarny nie chcę kupować nowego PC'ta bo rodzice używają go sporadycznie, Tata gra w FPS a Mama przegląda internet. Przebywam aktualnie za granicą Polski ale od rodziców dowiedziałem że ich stary komputer już padł, kiedy wrócę na święta chciał bym kupić jakiegoś PC'ta używanego w dobrym stanie niestety nie wiem jak sprawdzić taki komputer żeby się nie okazało że ktoś chce się pozbyć "złomu" i kupie coś takiego i za 2 tygodnie znów będzie problem z komputerem. 


(Goldeneyee4) #2

Ile byś chciał przeznaczyć na komputer? Złożenie nowego do takich potrzeb a nawet z używanych części myślę, że nie będzie to wysoki koszt. W jakie dokładniej tata gra fpsy?


(Toshinek) #3

Tata lubi pograć po prostu jak wychodzi jakaś gra to zawsze albo sobie kupuje albo pożycza chciał bym żeby był to dobry komputer może nie najlepszy ale żeby był wystarczający tak żeby po 3 miesiącach się nie okazało że ten komputer już nic nie pociągnie i nie da rady 


(lordjahu) #4

 

Zawsze możesz się ugadać ze sprzedającym by oświadczył na piśmie że komputer działa i dał Ci np. gwarancję rozruchową na np. miesiąc. A jak masz możliwość zawsze możesz przetestować sprzęt przed kupnem przy sprzedającym.


(Toshinek) #5

Dziękuje to jest w sumie dobry pomysł nie wpadłem na to wcześniej dobra rada na pewno się przyda chciał bym tylko się dowiedzieć czy po jakiś zjawiskach fizycznych można stwierdzić że komputer ma swoje najlepsze czasy za sobą 


(neXt___) #6

Masz jakiś konkretny budżet?


(Toshinek) #7

do 2 tysięcy tak myślę


(Atronics) #8

zerknij sobie tutaj co by cię interesowało z tej str.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2014

 

ewentualnie będziemy poprawiać :slight_smile:


(neXt___) #9

A jest jakiś konkretny powód, dla którego chciałbyś wziąć akurat używany sprzęt?


(Toshinek) #10

Jest na pewno troszkę tańszy niż nówka i to chyba tyle


(neXt___) #11

Jasne, używane są tańsze, ale sam widzisz, że różnie może sie skończyć taki zakup.

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2014?page=0,8

większość najnowszych gier poleci na wysokich detalach, tato na pewno będzie zadowolony.


(system) #12

W tej cenie lepiej kupić nowy PC

Masz nowe podzespoły i gwarancję

Poszukaj na www.allegro.pl/komputery


(neXt___) #13

@LinuxManiak, tak, niech patrzy na gotowce na Allegro, a wtedy zostanie z zestawem podobnym do Twojego.


(lordjahu) #14

 

Na forum są osoby które mogą pomóc Ci złożyć taki komputer, myslę iż nie będzie z tym problemów. Zawsze może odpowiedzieć osoba mieszkająca w Twoich okolicach i Ci po prostu złożyć dobry komputer za taką kwotę.

Większośc sprzętu wystawionego na allegro - nówek złożonych specjalnie do gier, to najczęściej chłam z topornymi bebechami lub w bezniadziejnych konfiguracjach. Potem wywalasz z 2tys. zł na sprzęt warty ~1000zł.


(Goldeneyee4) #15

Jak składać zestaw to wyłącznie z osobno dobranych podzespołów, wtedy sklep np. morele.net może go złożyć. Nigdy nie kupuj gotowców na portalach aukcyjnych lub marketach. Jedynie można się zainteresować porządnie złożonymi używkami (także z dobrze dobranych podzespołów).


(Atronics) #16

czy Rodzicom jest tak naprawdę potrzebna i5-ka :slight_smile:

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4160-lga1150-64bit-3-6ghz-54w-cache-3mb-box-bx80646i34160-655429/


(system) #17

Allegro.pl użyłem tylko po to żeby  pokazać sprzęt w tej cenie

Polecam natomiast Sklepy komputerowe w twojej okolicy

Odnośnie mojego zestawu nie narzekam :slight_smile:


(neXt___) #18

Jeszcze gorzej. Niedawno w sklepie “nie dla idiotów” jakiś miły Pan z obsługi próbował mi wcisnąć GeForce’a 640GT z 4GB RAM-u, bo przecież ma 4GB, więc wszystkie gry to dla niego pikuś i da zapas mocy na kilka najbliższych lat! Gdy spytałem się go po co jest właściwie RAM na karcie graficznej, nie potrafił mi odpowiedzieć tylko kręcił się w swojej wypowiedzi, która sprowadzała się głównie do tego, że “zwiększa wydajność”.

@LinuxManiak, odpuść sobie dawanie tak wątpliwych porad, bo jeszcze ktoś postanowi z nich skorzystać. Allegro i lwia część tzw. sklepów komputerowych to najgorsze miejsca, w których powinno się szukać nowego zestawu. Jeśli chce mieć się dobry, wydajny zestaw, to należy szukać pomocy na forach lub stronach o tematyce IT, na których takie zestawy są prezentowane.

Gdy patrzę na Twój zestaw, aż boję się pomyśleć co to jest dokładnie i do czego go wykorzystujesz.


(wirtualizacjawit) #19

Panowie, poluzujcie…

 

Co do autora. Zgadzam się z przedmówcami, stop gotowcom (swoją drogą była taka akcja kiedyś). Tam kupujesz kota w worku. W wielu przypadkach nie wiadomo de facto co kupujesz. Pojęcia “markowa pamięć” czy “czołowy producent” są dość elastyczne i możesz kupić średni sprzęt za kosmiczne pieniądze. Ja rozumiem że każdy chce zarobić, ale bez przesady. A krew mnie już zalewa jak czytam że procesor ma taktowanie 12 000 MHz (sumowanie taktowania x rdzeni CPU). Z gotowców to można kupić najwyżej laptopa (a i z tym bywa różnie).


(system) #20

Natomiast Ja patrząć na “tfuj” zestaw umieram z zazdrości przemieszanej z zachwytem :wink:

Mój zestaw Moja tajemnica :wink:

To może od razu Apple: http://store.apple.com/pl/buy-mac/mac-pro?product=MD878PL/A&step=config

Mam to samo 10x taniej

EOT