Jak sprawdzić w Total Commander, wielkość plików strony na serwerze?

Witam,

Blog, który prowadzę od kilku miesięcy waży już 1 GB, nie wiem jakim cudem, gdyż zdjęcia które wrzucam są zmniejszane. I do końca nie mam pojęcia, co może tak dużo ważyć. Mam połączenie serwerem, przez Total Commandera, jednak nie widzę żadnej możliwości sprawdzenia wielkości poszczególnych folderów. :frowning:

PS. Nawet mam specjalną wtyczkę, która automatycznie zmniejsza zdjęcia, bez widocznej utraty ich jakości. 

 

Pozdrawiam,
Jakim8888

http://www.ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=18021

 

Pamiętaj jednak, że na FTP może to działać bardzo wolno. Z tego co się orientuję FTP umożliwia pobieranie informacji o rozmiarze jedynie plik po pliku. Licząc opóźnienie 50-100ms w obie strony (dla każdego pliku), może to chwilę zająć.

 

Bez wtyczek możesz też po prostu pobrać wszystkie pliki i zobaczyć pod Windowsem (albo nawet użyć WinDirStat).

Ja bym polecił do łączenia się z FTPem np WinSCP
http://www.dobreprogramy.pl/WinSCP,Program,Windows,12713.html

 

@kowgli, mowa tutaj o wejściu na hosting (mam na linuxpl.com) i pobraniu całej strony na dysk? (Chciałem zrobić backup jednak nie mogę znaleźć opcji, żeby wszystko ściągnąć na PC)…

@ziggurad, w czym jest lepszy WinSCP od TC? Da się w nim zobaczyć wielkość plików? 
 

Jak chcesz zrobić kopie i łatwo przejrzeć sobie co ile waży i gdzie znika miejsce to zaloguj się do FPT przy użyciu TC lub czegoś innego i ściągnij wszystkie pliki na swój dysk, następnie w panelu hostingu szukaj czegoś takiego jak phpMyAdmin czy zarządzanie bazą danych. Ściągnij kopie bazy danych na dysk. Masz i kopie i możesz sprawdzić ile zajmują poszczególne foldery w wordpress i co zjada miejsca, a i masz kopię bazy danych, rozmiar bazy danych powinieneś widzieć też w phpMyAdminie bez jej pobierania.

Sprawdzać rozmiar bazy danych na podstawie pliku SQL?

To trochę tak jakbyś sprawdzał wagę auta na podstawie wagi instrukcji i masy pojazdu.

Napisałem:

Może to “też” jest mylące, ale chodziło mi że albo w panelu albo w phpmyadminie. Może jeszcze zamiast przecina przed tą częścią powinna być kropka, ale i tak nigdzie nie napisałem by sprawdzić rozmiar bazy danych za pomocą sprawdzania rozmiaru kopii bazy danych.