Jak sprawdzić wersję zainstalowanej javy?

Jak w temacie, oraz czy można obyć sie bez javy? Nie chodzę po czatach i nie gram na kurniku.

jeśli xp to wchodzisz w panel sterowania/ java/ zakładka general/ about :slight_smile:

http://java.com/pl/download/installed.jsp - na tej stronie

Raczej potrzebna, żeby komfortowo serfować. Nie mówiąc już o pakiecie OpenOffice dla którego jest niezbędna.

mam windows 2000, nie ma w panelu sterowania javy ;/

Co jakiś czas sie przeładowywało i nic… później przekierowało na strone by zainstalować jave… ale nie dowiedziałem sie czy mam zainstalowaną a ten test miał temu służyć bo ich odnośnik “Czy mam zainstalowane oprogramowanie Java?” też prowadzi do tego.

Kolega postraszył mnie nawet że pewnie mi coś sie załadowało przez ten czas na kompa jakiś wirus… sam nie wiem co o tym sądzić… dlaczego nie sprawdza ;(

w win 2000 nie ma czegoś takiego jak dodaj/usuń programy, gdzie by można było sprawdzić na liście?

sprawdź programem update notifier. Nie trzeba go instalować na dysku, bo to portable. Jeśli nie będziesz mieć najnowszej wersji javy to on Cię o tym poinformuje.

jest “dodaj/usuń programy” ale nie ma na liście javy, w ccleaner też nie ma. Możliwe że nie instalowałem, ale nie pamiętam. Jak narazie nigdzie mi tej javy nie brakowało. Może zacząć sie męczyć z javą dopiero gdy będzie potrzebna?

To pewno nie masz Javy, na chwile wyłączyłem i miałem podobnie.

Gdy będzie potrzebna na jakiejś stronie to poprostu pewne elementy nie załadują się