Jak sprawdzić zakres stałych symbolicznych (podwójnych)?

Witam wszystkich

Mam pytanie z zakresu programowanie w C++ - dość niestandardowe. Otóż natknąłem się na informację, że w standardzie C99 jest coś takiego jak stałe symboliczne - podwójne. Zastanawiam się jak można sprawdzić ich zakres. Otóż standardowo do sprawdzenia zajmowanej ilości bajtów służy polecenie sizeof. Do sprawdzenia zakresu używa się np LONG_MAX. Jak sprawdzić oba “ograniczenia” dla typów podwójnych? Jak to wygląda w pliku climits??

Z góry dziękuję za odpowiedź

Nigdy nie słyszałem tego terminu, mógłbyś rozwinąć albo podać jakieś źródła(“google milczy”, jedyne co znalazłem, to coś o #define, o to chodzi?)?

Może przeczytałeś o double symbolic constants, w sensie dla typu double? Chodzi Ci o to co jest w tym dokumencie: http://www.open-std.org/JTC1/SC22/WG14/ … /n1124.pdf na stronie 40? Jeżeli tak, to to jest plik nagłówkowy cfloat.

double symbolic constants = stałe symboliczne - podwójne

Kto by mógł pomyśleć :smiley:

Dla tego wole czytać dokumentację w języku angielskim niż w wersji tłumaczonej, mimo że mój angielski jest dość słaby. :lol:

Tak, właśnie o to mi chodziło. Znaczy się nie ma co zaglądać do polskiej dokumentacji.

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam że tak późno odpisuję, ale byłem pozbawiony neta.