Jak sprawić by Vista nadawała się do użytku

Elo.

Widziałem że dużo osób na forum ma viste i zastanawiam się jak wy to robicie że wam chodzi?

Co zrobić aby:

-Się nie zacinała

-By działała stabilnie

-By się nie zacinała przy kopiowaniu większej ilości plików

-By nie sypało BDOS ami co chwila.

-By była zdatna do użytku.

-By nie ciągła 1,5 GB ramu na wejście

Problemy wymienione wyżej to są to które zawsze doznaje po zainstalowaniu Visty, ale widze że ludzie jej używają więc pytanie, jak sprawić by dało się ją używać? (Chodzi mi o Ultimate x64)

Chciał bym Viste tylko i wyłącznie ze względu na DX10.

Z góry dzięki za pomoc.

Zainstalowac wszystkie aktualizacje , 32 bitowa zzera mniej ramu chyba .

Aktualizacje ciąłem.

64 potrzebuje bo będę miał 4GB ramu.

http://vista.pl/porady/k/61_optymalizacja.html

Zrób to co tam napisane i powinna śmigać :stuck_out_tongue:

Ja mam Viste HP na lapku z 2GB RAM i wszystko chodzi bardzo dobrze :slight_smile:

Vista po starcie ok 750 MB bierze :slight_smile:

Dodam że wraz z systemem uruchamia mi się tylko Kaspersky IS i RocketDock :slight_smile:

Vista to dobry system chociaz wymagajacy dobrego sprzetu. Aktualizowany, zabezpieczony dobrym antywirem i nie zasmiecony niepotrzebnym syfem odwdziecza sie dobra wydajnoscia.

Az dziwne ze masz jakiekolwiek problemy na swoim sprzecie.

W AS mam tylko NODa.

OK, poświecę się i zainstaluje teraz Viste, a każdy jeden problem z którym sobie nie poradzę napiszę tutaj.

Co wy na to?

Vista jest ok jak ma się włączone aktualizacje na bieżąco i nie zasmiecia sie jej zbędnym syfem.Na swoim pc mam zainstalowana od wrzesnia 2008 i smiga bez niczego.Polecam wszystkim viste

Jak zainstalujesz to wyłącz indeksowanie dysku od razu :stuck_out_tongue:

PPM na ikonę dysku jakbyś nie wiedział :wink:

Niby szybciej wyszukuje pliki jak to włączone jest ale powiedzmy szczerze jak często się używa systemowej szukajki?[ja jeszcze ani razu tego nie użyłem chyba] :stuck_out_tongue:

A więc ok, biorę się za instalację.

Dodane 17.01.2009 (So) 19:42

ja to tam używam raz na rok :slight_smile:

Z tej strony co tam podaliście to w momentach wszyscy się skarżyli.

Ja się biorę za instalowane a wy jeżeli możecie dajcie jakieś sprawdzone porady żeby przyśpieszyć działanie kompa, (jak da rade to żeby się w 1 sekundę wyłączał jak XP )

-Się nie zacinała

Nawet jeśli się zatnie, trzeba poczekać, aż się odetnie. Najlepsza metoda.

-By działała stabilnie

Stabilną pracę ma w ustawieniach domyślnych. U mnie teraz chodzi od 498 godzin bez przerwy.

-By się nie zacinała przy kopiowaniu większej ilości plików

Zdaje się, że od tego był SP1.

Vista myśli przy kopiowaniu plików, bo używa czegoś takiego jak kompresja RDC w celu oszczędzenia przepustowości. Można tę funkcję odinstalować, wtedy może będzie działała szybciej…

-By nie sypało BDOS ami co chwila.

Nie widziałem jeszcze na Viście. Poznaj ich przyczyny i je napraw. Zazwyczaj wiążą się z jakimiś konfliktami sprzętowymi bądź uszkodzeniami. Przeczytaj kod błędu i wtedy dowiaduj się, co zrobić.

-By była zdatna do użytku.

Bez komentarza :expressionless:

-By nie ciągła 1,5 GB ramu na wejście

Co z tego, że tyle używa, skoro masz 4GB?