Jak sprzedać peceta

bardziej niż na wycenie, zależy mi bardziej by ktoś mi wytłumaczył jak miało by wyglądać ogłoszenie na Allegro/Ebay:

 

  • Wystarczą tylko zdjęcia przodu i tyłu czy warto też dorzucić zdjęcie wnętrza? Podłączony z kablami itp?

  • Zainstalowany system to Windows 7 OEM jednak nie posiadam oryginalnej płyty, czy mogę dać nagraną przeze mnie?

  • Czy jeśli posiadam też monitor, klawiaturę & mysz i głośniki to warto je też sprzedawać tzn czy taki kompletny zestaw sprzedałbym za znacznie więcej?

  • Wysyłka: konieczne jest ubezpieczenie paczki?

 

Sprzęt: http://i.imgur.com/2gqsSve.png

Do tego jest nówka sztuka obudowa Cooler Master N200 + Zasilacz 400W, monitor AOC 19" (3 letni), klawiatura Logitech K360 & mysz Microsoft 4000 (2 letnie) i głośniki Natec Ladybug (3-4 letnie). Dziękuje za wszelką pomoc i porady :mrgreen:

Im więcej zdjęć zrobisz, tym większa szansa, że ktoś się zainteresuje.

 

Jeśli na zestawie znajduje się naklejka z kluczem systemu, to już ustal z ewentualnym kupującym.

 

Możesz nie znaleźć chętnego na wszystkie peryferia. Najlepiej wystaw pojedynczo.

 

Ubezpieczenie na konkretną kwotę zawsze daje pewność zwrotu pieniędzy przy uszkodzeniu lub zaginięciu paczki.

Bez wykupienia ubezpieczenia masz standardowe ubezpieczenie do kwoty ok. 500 zł w zależności od przewoźnika. 

Ważniejsze od zdjęć będzie dokładny opis bebechów… Producenci i modele wszystkiego po kolei - wyciągnąć to możesz za pomocą Everesta lub HWinfo.

Wszystko znam, własnoręcznie go przecież składałem :wink: Zadbany jest bo wszytko czyściłem przed złożeniem a obudowa jak wspominałem jest nowa, kupiona specjalnie pod sprzedaż (60 euro). W zasadzie jedyny defekt to że karta graficzna nie ma plastikowej osłony widocznej na tym zdjęciu: http://static.bootic.com/_pictures/1596716/msi-n9600gt-t2d1g.jpg Dzięki za porady.

 

EDIT

Gdzieś czytałem że kupujący lubią dostawać “bonusy”, prawda to? Bo mam niepotrzebną kartę WiFI USB (TP-Link WN422G) którą mógłbym dorzucić za free :slight_smile:

Chyba każdy lubi dostawać prezenty, no nie?

 

Ta karta to już stara konstrukcja obsługująca tylko standard “G”.

Tak faktycznie :smiley: Wiem że jest stara ale mi spokojnie wystarczała i nie sprawiała problemów lecz postanowiłem kupić coś na PCI.

I tak możesz dodać jako bonus. Przecież ten kto kupi twojego PCta może później wystawić tą kartę na Allegro :smiley: