Jak sprzedać swój program (nie posiadając firmy)?

(Arkadiusz Jachnik) #1

Witam!

Jestem studentem informatyki. Napisałem program komputerowy przy pomocy legalnych narzędzi programistycznych. Chciałbym ten program sprzedać, ale nie posiadam działalności gospodarczej. Jest jakaś możliwość legalnej sprzedaży? Słyszałem o umowie o dzieło ale w tym przypadku to odpada, gdyż nie mogę odsprzedać także kodów źródłowych programu i przy wielu zamówieniach jest to niewygodne. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

(MarS) #2

Wejdź w spółkę z jakąś firmą handlującą oprogramowaniem, spiszcie umowę partnerską określając podział zysków ze sprzedaży i sprawa załatwiona. Możesz także wystawiać program na Allegro

(Fiołek) #3

Znajdź sobie wydawce, tak będzie najprościej. Możesz też na Allegro sprzedawać, ale nie jestem pewien, czy to zgodne z prawem będzie. Ostatecznie możesz założyć własną działalność :wink:

(Arkadiusz Jachnik) #4

A np. mój ojciec ma działalność ale tylko w charakterze serwisowania komputerów i płaci stałą składkę ZUS czy jakoś tak. Mógłbym na jego działalność sprzedawać moje programy? A co do Allegro nom słyszałem ale faktycznie chyba tam też musiałbym mieć działalnośc o charakterze wytwarzania oprogramowania.

(inż. Piniol) #5

http://www.aukcje.org/archives/2006/04/ ... ji-cz2.htm

(nintyfan) #6

Z tego co się orintuję, to musisz mieć działalność gospodarczą i kasę fiskalną. Głupota, ale kasa jest potrzebna, nawet jak sprzedajesz na Allegro.