Jak stworzyć 6 partycji

Witam. Czy jest możliwość stworzenia 6 partycji w Win7? Mam dysk 320GB, kiedyś jeszcze na winXP dysk został podzielony na 5 partycji NTFS, ale nie zostało to przemyślane i pozostało jeszcze 70GB nie przydzielonego miejsca na dysku. Chciał bym teraz stworzyć nową lub zwiększyć jedną bieżącą partycje bez utraty danych. Jak mam to zrobić? :smiley: Z góry dzięki za pomoc.

Jest takie fajne narzędzie “utwórz i sformatuj partycje dysku twardego”. Powinno się wyszukać w menu start.

http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-dyskowe-i-plikowe,Kategoria,Windows,54.html

niestety MicMic to nie pomaga, wyskakuje mi taki komunikat

4654ad1b80f0e676.png

możesz użyć darmowego programu Easus Partition Manager. Możesz go pobrać z http://easeus-partition-manager.softonic.pl/ Program jest darmowy, bez żadnych ograniczeń czasowych. Wersja po angielsku. Pozdrawiam

Znasz regulamin? Program może pobrać z linka, który zmieniłem.

Pozdrawiam Gutek

właśnie zainstalowałem Easus Partition Manager. Nie mam pojęcia jak się nim posługiwać. Bardzo prosze o pomoc. Na screenie pokazałem co teraz widzę. Co mam dokładnie wpisać i kliknąć? http://img109.imageshack.us/img109/5741/parro.jpg

W oknie partycji podświetlasz Unallocated i dajesz po lewej stronie Create Partition, opcjonalnie z menu kontekstowego jak klikniesz prawym na to.

Ściągnij coś do partycjowania i porób partycje. Pamiętaj że utworzyć możesz max 4 podstawowe, reszta rozszerzone…

Dzięki bardzo za pomoc :slight_smile: odzyskałem 70GB :smiley:

Aby utworzyć więcej niż 4 partycje, musisz stworzyć partycję rozszerzoną i w jej obrębie możesz stworzyć nieograniczoną ilość partycji logicznych, czyli tyle ile zdołasz upchać :slight_smile:

Raczej logiczne, partycja rozszerzona może być tylko jedna na dysku :slight_smile:

Pozdrawiam!