Jak stworzyć apkę na Andka otwierająca dane strony?

Siemka, tak jak w temacie, potrzebuję stworzyć apkę która będzie mniej więcej wyglądać tak:

 

obraz

 

 

Potrzebny mi prosty program najlepiej z metodą “przeciągnij i upuść”, znalazłem Kinetise ale tam nawet nie można nałożyć jednego obrazu na drugi gdy chcesz wstawić logo na tło. 

mm.png

Za pomocą intencji: http://code.tutsplus.com/tutorials/launching-the-browser-from-your-android-applications-the-easy-way–mobile-2414

Niestety ten link nie działa :confused:

 

https://code.google.com/archive/p/android-hello-www-tutorials/

 

Dziwne bo u mnie działa. -> http://code.tutsplus.com/tutorials/launching-the-browser-from-your-android-applications-the-easy-way–mobile-2414

Miałem na myśli ten link z tej strony, no ale to był tylko link do projektu który prowadzili, więc dobra…

 

 

 

Zadałem pytanie na forum, gdyż chciałbym się dowiedzieć jak zrobić coś takiego a same pojedyncze kody typu:

 

Uri uriUrl = Uri.parse ( "http://androidbook.blogspot.com/"); 

Intent launchBrowser = new Intent (Intent.ACTION_VIEW, uriUrl);

startActivity (launchBrowser);

<TextView

  android:layout_width="fill_parent"

  android:layout_height="wrap_content"

  android:text="@string/contains_links"

  android:textSize="14dp"

  android:autoLink="web" />

Intent wyszukiwania = new Intent (Intent.ACTION_WEB_SEARCH);Intent wyszukiwania = new Intent (Intent.ACTION_WEB_SEARCH); 

search.putExtra (SearchManager.QUERY "kozy karłowate");

startActivity (szukaj);

niestety nic mi nie mówią, mógłby mi ktoś pomóc z tym, objaśnić lub powiedzieć coś o Kinetise? :wink:

 

Z góry dzięki

Ściągasz android studio, dokładasz przyciski z napisami i w/w kod (a raczej jego pierwsze 3linie) wklejasz jako akcja dla tych przycisków.

Dawno temu pisałem coś na androida więc nie koniecznie musi być wszystko poprawnie nazwane, ale wygląda mniej więcej to tak:

 1. Tworzysz intencje - intencja to powiązanie jakiejś akcji z aplikacją przez system, czyli np system po wywołaniu intencji “otwórz przeglądarkę” wie do jakiej aplikacji ma się odnieść i ją uruchomić.

Tutaj masz napisane więcej: https://developer.android.com/reference/android/content/Intent.html jak tworzyć intencje, jakie są domyślnie w systemie, oraz jak się tego używa.

 1. Uruchamiasz aktywność (aplikację) przez intencje. O aktywnościach możesz przeczytać więcej tutaj: https://developer.android.com/reference/android/app/Activity.html, aktywnością jest też Twoja aplikacja.

 

PS. Pomiędzy 1, a 2 musisz jeszcze dorzucić czasami jakieś extra dane dla intencji, np adres url strony która ma zostać załadowana w przeglądarce.

 

 

Otóż nie chodzi mi aby apka otwierała daną stronę w przeglądarce, a chcę stworzyć aplikację, a mianowicie forum w aplikacji. Zrezygnowałbym już z ekranu startowego w którym można wybrać by 6 stron do otwarcia w tym forum, czyli to:

 

 

A chciałbym aby otwierało się tylko forum jeśli miałoby to ułatwić sprawę. 

 

To zmienia postać rzeczy, masz w tym momencie 2 możliwości.

 

Wersja 1 - prostsza:

Implementujesz w swojej aplikacji gotowy silnik mobilnej przeglądarki i odpowiednio go dostosowujesz, interfejs również.

 

Wersja 2:

Komunikujesz się z serwerem WWW (HTTP) lub REST i na bazie pobranych danych z serwera tworzysz UI w aplikacji mobilnej. Musisz tutaj zaimplementować komunikację po protokole HTTP do serwera, nie tylko interpreter, ale i kreator bo wszystkie zapytania też będziesz wysyłał przy pomocy protokołu HTTP.