Jak stworzyć apkę na Andka otwierająca dane strony?


(bartekchejman) #1

Siemka, tak jak w temacie, potrzebuję stworzyć apkę która będzie mniej więcej wyglądać tak:

 

obraz

 

 

Potrzebny mi prosty program najlepiej z metodą "przeciągnij i upuść", znalazłem Kinetise ale tam nawet nie można nałożyć jednego obrazu na drugi gdy chcesz wstawić logo na tło. 

mm.png


(Fizyda) #2

Za pomocą intencji: http://code.tutsplus.com/tutorials/launching-the-browser-from-your-android-applications-the-easy-way–mobile-2414


(bartekchejman) #3

Niestety ten link nie działa :confused:

 

https://code.google.com/archive/p/android-hello-www-tutorials/


(Codeobiect) #4

 

Dziwne bo u mnie działa. -> http://code.tutsplus.com/tutorials/launching-the-browser-from-your-android-applications-the-easy-way–mobile-2414


(bartekchejman) #5

Miałem na myśli ten link z tej strony, no ale to był tylko link do projektu który prowadzili, więc dobra…

 

 

 

Zadałem pytanie na forum, gdyż chciałbym się dowiedzieć jak zrobić coś takiego a same pojedyncze kody typu:

 

Uri uriUrl = Uri.parse ( "http://androidbook.blogspot.com/"); 

Intent launchBrowser = new Intent (Intent.ACTION_VIEW, uriUrl);

startActivity (launchBrowser);

<TextView

  android:layout_width="fill_parent"

  android:layout_height="wrap_content"

  android:text="@string/contains_links"

  android:textSize="14dp"

  android:autoLink="web" />

Intent wyszukiwania = new Intent (Intent.ACTION_WEB_SEARCH);Intent wyszukiwania = new Intent (Intent.ACTION_WEB_SEARCH); 

search.putExtra (SearchManager.QUERY "kozy karłowate");

startActivity (szukaj);

niestety nic mi nie mówią, mógłby mi ktoś pomóc z tym, objaśnić lub powiedzieć coś o Kinetise? :wink:

 

Z góry dzięki


(Drobok) #6

Ściągasz android studio, dokładasz przyciski z napisami i w/w kod (a raczej jego pierwsze 3linie) wklejasz jako akcja dla tych przycisków.


(Fizyda) #7

Dawno temu pisałem coś na androida więc nie koniecznie musi być wszystko poprawnie nazwane, ale wygląda mniej więcej to tak:

 1. Tworzysz intencje - intencja to powiązanie jakiejś akcji z aplikacją przez system, czyli np system po wywołaniu intencji “otwórz przeglądarkę” wie do jakiej aplikacji ma się odnieść i ją uruchomić.

Tutaj masz napisane więcej: https://developer.android.com/reference/android/content/Intent.html jak tworzyć intencje, jakie są domyślnie w systemie, oraz jak się tego używa.

 1. Uruchamiasz aktywność (aplikację) przez intencje. O aktywnościach możesz przeczytać więcej tutaj: https://developer.android.com/reference/android/app/Activity.html, aktywnością jest też Twoja aplikacja.

 

PS. Pomiędzy 1, a 2 musisz jeszcze dorzucić czasami jakieś extra dane dla intencji, np adres url strony która ma zostać załadowana w przeglądarce.


(bartekchejman) #8

 

 

Otóż nie chodzi mi aby apka otwierała daną stronę w przeglądarce, a chcę stworzyć aplikację, a mianowicie forum w aplikacji. Zrezygnowałbym już z ekranu startowego w którym można wybrać by 6 stron do otwarcia w tym forum, czyli to:

 

 

A chciałbym aby otwierało się tylko forum jeśli miałoby to ułatwić sprawę. 

 


(Fizyda) #9

To zmienia postać rzeczy, masz w tym momencie 2 możliwości.

 

Wersja 1 - prostsza:

Implementujesz w swojej aplikacji gotowy silnik mobilnej przeglądarki i odpowiednio go dostosowujesz, interfejs również.

 

Wersja 2:

Komunikujesz się z serwerem WWW (HTTP) lub REST i na bazie pobranych danych z serwera tworzysz UI w aplikacji mobilnej. Musisz tutaj zaimplementować komunikację po protokole HTTP do serwera, nie tylko interpreter, ale i kreator bo wszystkie zapytania też będziesz wysyłał przy pomocy protokołu HTTP.