Jak stworzyć bootującą płytę win xp pod ubuntu

Witam!

Mam ubuntu 11.10 i chciałbym przenieść się na win xp. Tak się jednak składa że nie wiem jak stworzyć bootującą płytę CD z win xp pod ubuntu, mając jedynie obraz iso xp’eka na twardzielu. W google za bardzo nie ma info na ten temat, więc proszę o radę, jakim programem etc:)

Nie wiem jaki tam masz program do nagrywania. Próbowałeś opcji => Nagraj obraz iso?

wiesz nie próbowałem, bo nie jestem pewien czy będzie się bootować ta płytka:) więc napisałem tu, by wiedzieć czy potrzeba jakiegoś specjalnego programu pod ubuntu czy wystarczy wbudowany (chyba brasero czy coś):slight_smile:

Wystarczy dowolny program który ma możliwość wypalania plików iso.

siwy991 , a co to za obraz? Proszę o odpowiedź na PW. Do tego czasu temat zamykam.

Dodane 02.03.2012 (Pt) 15:26

Po wyjaśnieniach temat otwieram.

A może bottowalny pendrive z instalatorem (tak, można!):

http://www.ubuntu-pomoc.org/winusb-tworzenie-bootowalnego-instalatora-windows-z-poziomu-ubuntu/

-Łukasz- ale nie xp, ogólnie rzecz mówiąc instalacja xp z USB jest prawie nie możliwa (nie widziałem jeszcze narzędzia które dało by radę), jednyn sposóbem który sam kiedyś zastosowałem to Virtualbox + Clonezill, na VBox zainstalowałem czystego xp, następnie podmieniłem sterowniki do kontrolera dysku twardego na te od docelowej maszyny, po tym tak przygotowany obraz sklonowałem na maszynę docelową.