1.Wpisujemy na początku znak @ lub # lub $
@
2.Bierzemy swój PESEL i wpisujemy 1 cyfre,jak pesel sie zaczyna na 9196… to pierwsza cyfra 9 @9
3.Bierzemy wpisujemy swój wiek (co wymusi zmiane hasła przynajmniej raz na rok) zakładając 18 lat @9lat18
4.Bierzemy wpisujemy DUZĄ LITERE od swojego imienia i nazwiska przykład Marcin Kowalski będzie MK @9lat18MK
5. Bierzemy na koniec hasła wpisujemy . (kropke) tak jak na końcu zdania się pisze kropkę @9lat18MK.
mamy hasło 10 znakowe @9lat18MK. proste w zapamiętywaniu które trzeba zmieniać raz do roku.Jeśłi ktoś nie wiedział jak stworzyć dobre hasło i jednocześnie proste w zapamiętaniu to już wie.Tak zrobione hasło jest trudne i tester siły hasła pokazuje coś takiego:
A ok ale do menedżera też potrzebne hasło,bo tam wpisujesz i odblokowujesz inne hasła.Póżniej bierzesz klikasz i wklepujesz jakąś kombinacje klawiszy i ten menedżer wpisuje hasło dla danej witryny.To ja już wole te hasła zapisywać w przeglądarce.A jak trzeba wpisać w putty albo w konsoli hasło to trzeba mieć dobre.
Zależy do czego ma być to hasło. Jeśli do takich zastosowań jak wifi lub do szyfrowania plików to faktycznie powinno być mocne. W innych przypadkach hasło jest tylko jednym z ogniw całego łańcucha bezpieczeństwa, który w całości jest tak mocny jak jego najsłabszy element.
Hasło może być proste, bo do zainicjowania menedżera potrzebny będzie drugi składnik (2FA). Oczywiście mowa o dobrych menedżerach jak Bitwarden, Keepass czy Lastpass.
Menedżer jest niezależny od przeglądarki czy systemu operacyjnego.
Tak bo trzeba uważać na fishing i na trojany,wtedy siła hasła nie gra roli.Ale czasem użytkownicy dają proste hasła login admin hasło admin1 i też można odgadnąć.A były takie historie
Na zasadzie, że gdzieś, ktoś, coś to można każdą bzdurę “udowodnić”. Skoro twierdzicie, że w tym zastosowaniu, które pokazałem siła hasła ma znaczenie to powinniście to twierdzenie potrafić udowodnić. W innym przypadku to jest po prostu pieprzenie głupot.