Jak stworzyć film za pomocą Voodoo i Blendera?

Chciałbym stworzyć film taki jak te

za pomocą Voodoo i Blendera.

Jest jeden problem, jak?

Szukam wszędzie tutoriali, ale nic z nich nie rozumiem.

Ktoś mi wyjaśni albo poda link do zrozumiałego samouczka jak to zrobić?

Kręcisz film, robisz track voodoo, importujesz do blendera, dodajesz co chcesz, animujesz, renderujesz i skladasz w blenderze albo innym, zewnetrznym programie i masz :slight_smile:

Witam. Skoro tu jest o tych dwóch programach nie zakładam nowego tematu.

  1. Mam nakręcony film i zamieniony na sekwencję plików jpg.

  2. Otwieram Voodoo i chcę załadować te pliki do programu.

  3. W tym momencie napotykam następujący problem:

a)moje pliki są ponazywane: img0001.jpg, img0002.jpg…[i tak do 535]

b) w okienku voodoo wpisuję tak: img####.jpg [znalazłem informację, że w przypadku wielu plików zmienną część nazwy zastępujemy znakiem #]

c) podaję liczbę klatek [start i end]

d)gdy klikam OK nic się nie ładuje i na dole pisze: Bad image index…

Czy ktoś może mi powiedzieć co robię źle?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

RBB , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ale pierwsze zero się nie zmienia, bo tylko jest 535 czyli może lepiej: img0###.jpg

Niestety to nie pomaga (mam na myśli zastąpienie tylko 3 ostatnich cyfr).

Czy znacie jakiś darmowy program “robiący” to samo co Voodoo (na windows lub linux ubuntu )?

Możesz teraz w samym blenderze to samo zrobić poprzez camera tracking. Ja kombinowałem i wyszłoby mi gdybym miał lepszą kamere.

tutorial do tego: http://cgcookie.com/blender/2011/07/14/gsoc-tomato-branch-camera-tracking/

Bardzo dziękuję. Jestem początkujący i nie wiedziałem o tych opcjach.

Spoko, to dopiero niedawno weszło do stabilnej wersji więc mogłeś nie wiedzieć :wink:

Witam!

Przyznam na początku że w ogóle nie znam się na tworzeniu filmów 3d w programie blender ani w żadnym innym. Poszukuję kogoś, kto na “zamówienie” zrobiłby dla mnie taki film:) To ma być kilkuminutowy filmik, z kilkoma elementami. Szczegóły podam jeśli będzie ktoś zainteresowany pomocą:) Proszę pisać na priva:)

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam:)