Jak stworzyć forum internetowe?


(Ari300) #1

Jak stworzyć forum? Kosztuje to coś czy może trzeba coś ściągnąć?


(Miniuka) #2

Nie, forum jest darmowe, istnieja także płatne o większej pojemności. Możesz je założyć np na http://www.fora.pl


(Musialowski Tomasz) #3

Człowieku pomyśl zanim napiszesz. Forum można ściągnąć za darmo z http://www.phpbb.com/, a zmodyfikowane przez przema stąd http://www.przemo.org/phpBB2/. Teraz tylko poszukaj serwera który obsługuje PHP i MySQL. Dobre adresy serwerów są podane na Pomocniku webmastera na forum dobrych porgramów.


(Fora) #4

Stworzyć forum to napisać forum :slight_smile:

To nic nie kosztuje jedynie wiele godzin nauki PHP i siedzenia przy monitorze żeby Twój skrypt forum był dobry i bezpieczny :smiley:


(system) #5

Jak zainstalować forum phpBB na 60free.ovh.org

W podobny sposób można zainstalować forum na http://www.yoyo.pl


(Li0n) #6

:arrow: http://forumweb.e-vip.pl/viewtopic.php?t=15334


(aju) #7

Proponuję również zajrzeć do pomocnika webmastera


(Szuman) #8

ja myślałem, że forum, to przede wszystkim użytkownicy zabierający głos w dyskusjach - oni tworzą społeczność - forum :wink:

A skrypt można zainstalować samemu wrzucając pliki na serwer itd, można skorzystać z oferowanego przez niektóre firmy hostingowe cPanelu i Fantastico, a można również skorzystać z usług serwisów umożliwiających założenie za free własnego forum (np. fora.pl). Ale czym jest forum bez użytkowników wypowiadających się na nim? :roll:


(aju) #9

pustym forum :lol: ?

A tak na poważnie to nie nasza kwestia. My tylko odpowiadamy na pytanie:

i niech tak pozostanie


(Admin) #10

Ja polecam darmowe fora na http://www.forumla.pl. Rejestracja jest mega prosta (polega na wypełnieniu 3 pól), możliwości ma sporo i z każdym dniem dochodzą nowe opcje. Bez ograniczeń transferów, ilości użytkowników i tp.

Tu filmik jak się tam zakłada fora http://www.youtube.com/watch?v=S1lQbqsWccM.


(minerwa90) #11

Warto się zwrócić do StylerBB.net zajmują się tworzeniem i udostępnianiem profesjonalnych stylów do skryptu forum dyskusyjnego phpBB 2 i phpBB 3


(Rymon) #12

Powiem tak - nie jest to takie proste. Chyba, że chciałbyś skorzystać z gotowych skryptów, które dostępne są w internecie. Jeżeli chcesz coś własnego to w takim przypadku trzeba dobrze znać się na programowaniu. Obecnie najczęściej można spotkać się z programowaniem stron w C# oraz ASP.NET. Można też nauczyć się języka PHP lub Pythona i w nim stworzyć system, który będzie obsługiwał całe forum. Można też skorzystać z firm, które są w stanie wykonać taką aplikację webową na zamówienie: https://smartbees.pl/uslugi/aplikacje-internetowe


(GioWDS) #13

W której części świata najczęściej programuje się strony w ASP.NET (bo obejmuje on zarówno C# jak i VB). Przez te 13 lat jak pracuje zawodowo tylko raz robiłem w firmie która tworzyła w cisie.