Jak stworzyc forum?

mam taki problem ze z kolego chce założyć własne forum i nie wiem jak zacząć

Najlepiej dla ciebie będzie po prostu założyć na http://www.fora.pl - tam wszystko robi się automatycznie.

ja siedze w forach kilka lat więc powiem tak, jeśli chcesz zrobić zwykłe forum to fora.pl itp. a jeśli chcesz zrobić forum tak na poważnie to wybierasz jakiś darmowy hosting, i wgrywasz cały phpbb by przemo na ftp, następnie masz instalacje przema, musisz wpisać wszystkie dane od bazy :wink: ważne info dla początkujących: dobrze ustawcie cookies forum ;] wszelkie pytanie kieruj na przemo.org/phpbb2/forum ;))

bo tak sie sklda ze nie mam pojęcia o robieniu stron niedawno słyszałem ze można zrobić samemu w domu wiec nie potrafię zupełnie nic

jakby ktoś mógł to nich wyśle jak zrobić forum ze strona internetowa na maila

foince@interia.pl

fora.pl jest dobre jeśli chcesz szybko miec forum i nic przy nim nie grzebać, a jeśli chcesz miec władze to na własnym serwerze. A tak przy okazji jeśli forum się rozrośnie to fora.pl nie dadzą Ci bazy danych

no dobra ale ja mam office2003 i tam mozna zrobic strone tylko nie wiem o co w tym chodzi i czy w inny sposob da sie to zrobic jak najprostszy i nie na fora.pl

Właśnie najprostszy to na fora.pl gdyż tam się samo ci tworzy i nic prawie nie musisz robić. Masz forum w 3 minuty. Akurat jeżeli chcesz robić w “office2003” to jest droga najtrudniejsza poza tym to nie jest do tego… Załóż sobie na fora.pl. Jest tam zapewne instrukcja jak to zrobić.

ok dzięki

pozdr

Nigdy, ale to nigdy nie korzystaj z takich serwisów, jesteś od nich cały czas uzależniony (czyt. nic ci tak na prawdę nie wolno). A jeżeli chcesz mieć forum, to niestety, ale podstawowa wiedza raczej jest wymagana, czyli tani/darmowy serwer + instalacja forum.

W forach, czy w Przemku, bo jeżeli w forach, to chyba nie doszedłeś jeszcze do obciążenie serwera. Teraz pewnie powiesz. Przecież możesz sobie wyłączyć mody itp. Tak tak, zainstaluj przemka i wyłącz wszystkie mody ;). Polecam.

Jeżeli dla Ciebie liczy się tylko SB, to instaluj sobie Przemka i się ciesz. Jeżeli chcesz mieć stabilne, dobre forum i chcesz się czegoś przy tym nauczyć (co jest zalecane), to zapraszam do samodzielnego instalowania MODów.

Oczywiście wybierz skrypt, który najbardziej Ci odpowiada. Ja ze swojej strony polecę phpBB3. Przy kilku modyfikacjach skrypt działa bardzo dobrze, tym bardziej w porównaniu do Przema.

Nie nic nie musisz, tylko nic nie możesz ;).

Bez urazy :-x.

polecam i-fora.net

Automatyczna instalacja i dostęp do FTP/MYSQL

W sam raz dla początukjących

pavobe , ok, zgadzam się, ale nie pisałem tego, gdyż na dla kompletnie początkującego to trochę za dużo, a modyfikować nie wiadomo czego tym bardziej nie będzie.

Ale korzystając z takich serwisów początkujący zawsze będzie początkującym…

Ja ci powiem tak. Za swoich czasów robiłem fora na fora.pl ale potem straszne lagi na servie sie zrobily itd. Polecam bardziej rozbudowane ok1.pl jest mało znane i dlatego nie ma dużo lagów. Jest też bardziej rozbudowane od fora.pl