Jak stworzyć grę strategiczną?

(Aetarea) #1

Ponieważ ani tu ani na żadnym innym forum nie mogłem znaleźć tego tematu zakładam go tutaj.

A moje pytanie brzmi w jaki sposób można zrobić Grę strategiczną 3D typu Empire Earth?

I jakie programy są do tego potrzebne?

(Hitm3n) #2

Ło kolego. Powodzenia Ci życzę.

1. Musisz się znać na modelowaniu 3D

2. Pomysł na fabułę kampanii też nie zaszkodzi :wink:

3. Musisz mieć pojęcie o programowaniu, wcale nie mało tego jest, bo musisz wcisnąć na każdą jednostkę jej zachowanie (AI tak zwane, sztuczna inteligencja). Polecam na początek Colobot - programowanie ruchu i zachowania robotów w grze :wink:

4. Musisz mieć pojęcie o grafice i nakładaniu tekstur.

(Aetarea) #3

świetnie już coś,ale czy do tego jest potrzebna zaawansowana znajomość programu C++

(Spoxi13) #4

Człowieku sam nie zrobisz takiej gry przez najbliższe 30 lat. Nie wyobrażasz sobie ile to pracy jest i tu nie wystarczy C++ moim zdaniem jeśli nie masz głowy do nauki zrezygnuj z tego jak najszybciej chyba że masz kogoś kto bardzo dobrze na tym się zna i cie pokieruje ale do tego trzeba mieć '' Łyb'' :slight_smile:

(kijek) #5

Zaawansowana to trochę delikatnie powiedziane. Musisz znać jakąś bibliotekę, która będzie odpowiadała za grafikę (OpenGL, DirectX), musisz przygotować modele, tekstury, algorytmy i wiele, wiele innych rzeczy.

Jak po roku nauki C++ będziesz umiał napisać Pacmana w konsoli, to już będzie coś.

(Aetarea) #6

mam znajomego który zna się dobrze na programowaniu C++.

Bardziej zastanawia mnie to jaki program będzie najlepszy do wymodelowania świata 3D

(kijek) #7

Blender to chyba najlepszy wybór, program posiada dosyć spore możliwości i jest darmowy.

(Hitm3n) #8

Przed Tobą dłuuuuuuuuuuga droga kolego :wink: Jeśli chcesz się za to na poważnie zabrać, to sam tak za 15-20 lat skończysz :smiley:

(Aetarea) #9

Dziękuje za dodanie mi wytrwaiłości i otuchy :slight_smile:

(X Zdzislawx) #10

zawsze można zrobić moda do jakiejś gry

(kijek) #11

Zawsze trzeba umieć w czymś programować (choćby skrypty) i umieć tworzyć grafikę (3D i 2D).

(Aetarea) #12

Tworzenie grafiki to jak dla mnie bardzo prosta sprawa bo siedzę w tym już 5 lat,więc znam sie na tym bardzo dobrze

(kijek) #13

Jak taka prosta, to pewnie umiesz zrobić symulację cząsteczek wody, prawda?

(Aetarea) #14

Robiłem już to nie raz ale teraz myśle jak zrobić efekt pogody np. zamieć śnieżna czy burza z piorunami walącymi w ziemie

(kijek) #15

Chyba najlepszym (najmniej zasobożernym) rozwiązaniem będzie nałożyć tekstury na Plane'y i dać im odpowiednią animację uzależnioną od tego, gdzie aktualnie spogląda kamera.

(Aetarea) #16

a jak dorobić takiego moda do gry pomijając tekstury itp.??

Mam na myśli na czym to ma polegać?

(kijek) #17

A jaka to gra?

(Aetarea) #18

Empire Earth 3

(kijek) #19

Musisz znaleźć odpowiedni exporter, by zapisać swój model w formacie obsługiwanym przez grę, a następnie podmienić model z oryginalnym.

(Aetarea) #20

A czy jest do tego jakiś poradnik filmowy?