Jak stworzyć grę strategiczną?

Ponieważ ani tu ani na żadnym innym forum nie mogłem znaleźć tego tematu zakładam go tutaj.

A moje pytanie brzmi w jaki sposób można zrobić Grę strategiczną 3D typu Empire Earth?

I jakie programy są do tego potrzebne?

Ło kolego. Powodzenia Ci życzę.

  1. Musisz się znać na modelowaniu 3D

  2. Pomysł na fabułę kampanii też nie zaszkodzi :wink:

  3. Musisz mieć pojęcie o programowaniu, wcale nie mało tego jest, bo musisz wcisnąć na każdą jednostkę jej zachowanie (AI tak zwane, sztuczna inteligencja). Polecam na początek Colobot - programowanie ruchu i zachowania robotów w grze :wink:

  4. Musisz mieć pojęcie o grafice i nakładaniu tekstur.

świetnie już coś,ale czy do tego jest potrzebna zaawansowana znajomość programu C++

Człowieku sam nie zrobisz takiej gry przez najbliższe 30 lat. Nie wyobrażasz sobie ile to pracy jest i tu nie wystarczy C++ moim zdaniem jeśli nie masz głowy do nauki zrezygnuj z tego jak najszybciej chyba że masz kogoś kto bardzo dobrze na tym się zna i cie pokieruje ale do tego trzeba mieć ‘’ Łyb’’ :slight_smile:

Zaawansowana to trochę delikatnie powiedziane. Musisz znać jakąś bibliotekę, która będzie odpowiadała za grafikę (OpenGL, DirectX), musisz przygotować modele, tekstury, algorytmy i wiele, wiele innych rzeczy.

Jak po roku nauki C++ będziesz umiał napisać Pacmana w konsoli, to już będzie coś.

mam znajomego który zna się dobrze na programowaniu C++.

Bardziej zastanawia mnie to jaki program będzie najlepszy do wymodelowania świata 3D

Blender to chyba najlepszy wybór, program posiada dosyć spore możliwości i jest darmowy.

Przed Tobą dłuuuuuuuuuuga droga kolego :wink: Jeśli chcesz się za to na poważnie zabrać, to sam tak za 15-20 lat skończysz :smiley:

Dziękuje za dodanie mi wytrwaiłości i otuchy :slight_smile:

zawsze można zrobić moda do jakiejś gry

Zawsze trzeba umieć w czymś programować (choćby skrypty) i umieć tworzyć grafikę (3D i 2D).

Tworzenie grafiki to jak dla mnie bardzo prosta sprawa bo siedzę w tym już 5 lat,więc znam sie na tym bardzo dobrze

Jak taka prosta, to pewnie umiesz zrobić symulację cząsteczek wody, prawda?

Robiłem już to nie raz ale teraz myśle jak zrobić efekt pogody np. zamieć śnieżna czy burza z piorunami walącymi w ziemie

Chyba najlepszym (najmniej zasobożernym) rozwiązaniem będzie nałożyć tekstury na Plane’y i dać im odpowiednią animację uzależnioną od tego, gdzie aktualnie spogląda kamera.

a jak dorobić takiego moda do gry pomijając tekstury itp.??

Mam na myśli na czym to ma polegać?

A jaka to gra?

Empire Earth 3

Musisz znaleźć odpowiedni exporter, by zapisać swój model w formacie obsługiwanym przez grę, a następnie podmienić model z oryginalnym.

A czy jest do tego jakiś poradnik filmowy?