Jak stworzyć grę strategiczną?

Zaawansowana to trochę delikatnie powiedziane. Musisz znać jakąś bibliotekę, która będzie odpowiadała za grafikę (OpenGL, DirectX), musisz przygotować modele, tekstury, algorytmy i wiele, wiele innych rzeczy.

Jak po roku nauki C++ będziesz umiał napisać Pacmana w konsoli, to już będzie coś.

mam znajomego który zna się dobrze na programowaniu C++.

Bardziej zastanawia mnie to jaki program będzie najlepszy do wymodelowania świata 3D

Blender to chyba najlepszy wybór, program posiada dosyć spore możliwości i jest darmowy.

Przed Tobą dłuuuuuuuuuuga droga kolego :wink: Jeśli chcesz się za to na poważnie zabrać, to sam tak za 15-20 lat skończysz :smiley:

Dziękuje za dodanie mi wytrwaiłości i otuchy :slight_smile:

zawsze można zrobić moda do jakiejś gry

Zawsze trzeba umieć w czymś programować (choćby skrypty) i umieć tworzyć grafikę (3D i 2D).

Tworzenie grafiki to jak dla mnie bardzo prosta sprawa bo siedzę w tym już 5 lat,więc znam sie na tym bardzo dobrze

Jak taka prosta, to pewnie umiesz zrobić symulację cząsteczek wody, prawda?

Robiłem już to nie raz ale teraz myśle jak zrobić efekt pogody np. zamieć śnieżna czy burza z piorunami walącymi w ziemie

Chyba najlepszym (najmniej zasobożernym) rozwiązaniem będzie nałożyć tekstury na Plane’y i dać im odpowiednią animację uzależnioną od tego, gdzie aktualnie spogląda kamera.

a jak dorobić takiego moda do gry pomijając tekstury itp.??

Mam na myśli na czym to ma polegać?

A jaka to gra?

Empire Earth 3

Musisz znaleźć odpowiedni exporter, by zapisać swój model w formacie obsługiwanym przez grę, a następnie podmienić model z oryginalnym.

A czy jest do tego jakiś poradnik filmowy?

I co? Pokazane by w nim było, w jaki sposób w google wpisać nazwę programu, z którego korzystasz, następnie exporter i rozszerzenie pliku z grafiką? Jakoś po przeczytaniu tego, wątpię byś umiał wymodelować cube’a w jakimkolwiek programie graficznym.

E… Ty chcesz się zabrać za tworzenie gry / modyfikacji, a nie wiesz, co masz zrobić ? :lol: Bo tak to teraz wygląda :smiley:

Czy jeszcze jakieś konkretne programy i rady odnośnie tematu?

A post was split to a new topic: Jak stworzyć grę