Jak stworzyc gre taka jak GTA Vice City


(Error 1102) #1

Nigdy sie nie bawilem jeszcze w tworzenie gier dlatego tutaj mam zapytanie jak zrobic gre taka jak GTA Vice City nie znam sie jeszcze na tych c++ ale jakby ktos mjal jakies pomysl prosze smialo pisac :mrgreen:


(Sawyer47) #2

...

Obecnie gry są tworzone przez całe zespoły fachowców: programistów, grafików, muzyków itp. itd. Są to specjaliści w swojej dziedzinie i zespół kilkunastu/kilkudziesięciu osób robi grę miesiącami.

Jeden człowiek nie byłby w stanie stworzyć takiej gry. Skoro mówisz, że nie znasz się na C++ (a z postu wnioskuję, że w ogóle na programowaniu) to po co nagle chciałbyś stworzyć grę?


(Error 1102) #3

bo sie chcem nauczyc


(M Sexy) #4

To najpierw naucz sie języków programistów :slight_smile:


(Error 1102) #5

a znasz jakies stronki internetowe o tych jezykach programistow


(Sawyer47) #6

Jeżeli marzysz o tworzeniu gier to wybierz sobie dziedzinę w której czujesz, że jesteś dobry, np. grafik 2D, grafik 3D, programista (i to ze "specjalnościami", np. programista AI, programista kodu sieciowego), leveldesigner itp. itd. i pracuj, ciężko pracuj aby stać się ekspertem w danej dziedzinie. Tworzenie gier to praca zespołowa (przynajmniej jeżeli chodzi o poważne produkcje).


(Error 1102) #7

nie znam sie az tak na tym ale chcem sie nauczyc i pytanko czy ktos zna jakies strony internetowe albo jakies instrukcje o tym co mi tu piszecie bo bardzo bym chcial byc informatykiem i wlasnie juz pare zeczy znam i chcem sie pouczyc a wiec jakby ktos bylb taki mily to niech poda jakies linki do stron o tm bardzo prosze :frowning:


(Sawyer47) #8

Po pierwsze: http://sjp.pwn.pl

Po drugie: http://google.pl

A oto stronki z kursami C++, na sam początek mogą być:

http://ithelpdesk.pl/kurs-programowania-cplusplus.html

http://binboy.sphere.pl/index.php?show=33


(Error 1102) #9

oj jak chyba bede mjal jakies pytania to tylko do nr47 :smiley:


(somekind) #10

Heh. Żeby programować trzeba dużo myśleć. Jak programować może ktoś, kto sam nie może wymyślić, skąd wziąć materiały do nauki :smiley:

Dobrze też, że kompilatory nie wybaczają błędów ortograficznych, tak jak ludzie :smiley:

block - lepiej naucz się j. polskiego na początek 8)


(komin15) #11

Pytanie w stylu "Jak zrobić własnego windowsa" :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Trzeba uczyc sie języków, jeśli masz słomiany zapał, nic z tego :wink: :wink: Potrzebna jest ogromna praca, zangarzowanie, racjonalne i logiczne myślenie. Uczyć sie mnóstwo samemu poza tym odpowiedznie szkolenia i szkoły, studia.

Nie odrazu kraków zbudowano. Nie odrazu Vice City napisano. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


(Ryan) #12

Używaj opcji szukaj! Pytanie padło już wiele razy.

Programy do tworzenia gier 3D

Od czego zacząć robienie gry?

Programowanie - ale jaki język wybrać?

Czego można się na początek nauczyć?

Jaka książka do nauki C++?

Jedyny język, którego należy się uczyć jeśli chce się uczestniczyć w tworzeniu gry, to język angielski. Język polski też nie zawadzi (chcem, mjal). Obecnie gry tworzą zespoły złożone z kilkudziecięciu do kilkuset osób. Czas potrzebny na stworzenie gry to rok (pchełki) do 5 lat (duże gry, MMO, system sellery). Budżet gry może osiągać kilkadziesiąt milionów dolarów. Drugie tyle może pochłonąć promocja.

Można sobie z głowy wybić tworzenie gry dla masowego odbiorcy (vide GTA) mniejszymi siłami, szczególnie w pojedynkę. Sugestia dotycząca języka angielskiego pojawiła się nie bez przyczyny - pomijając być może muzyków j. angielski jest niezbędny do pracy nad złożonym projektem technicznym.

Więcej mi się na ten temat nie chce tłumaczyć. Zadaj sobie trud przewertowania kilku ostatnich wątków, bo temat wraca jak bumerang.