Jak stworzyć Kanał irc

Jakimi komendami mam załozyć własny kanła na tych serwerach?

warszawa.ircnet.pl // krakow.ircnet.pl // torun.ircnet.pl // poznan.ircnet.pl

Na torun.ircnet.pl podziałalo to http://forum.ircnet.pl/viewtopic.php?t= … 865bf5d4e9 ale na innych piszeze się nie działa.

Poszczególne serwery (krakow, warszawa, torun itp.) są częścią jednej sieci (ircnet.pl) użytkownicy podpięci do różnych serwerów w ramach tej samej sieci są ze sobą połączeni, podobnie jest z kanałami, kanał założony na jednym serwerze jest widoczny na pozostałych, nie ma potrzeby (możliwości) zakładania tego samego kanału na różnych serwerach w obrębie tej samej sieci.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

To wiem ale mi chodzi o same “komendy” które to umożliwiają.

Stworzenie kanału następuje w momencie dołączenia do niego pierwszego użytkownika (/JOIN #kanal), w linku który opisałeś, wykorzystywany jest ChanServ, czyli serwer usług odpowiedzialnych za nie tyle stworzenie kanału, co jego zarejestrowanie (przypisanie do konkretnego użytkownika, zapewnienie na pewnym poziomie ochrony przed tejkiem). Nie można dwa razy zarejestrować tego samego kanału (chyba że zostanie on np. porzucony przez założyciela). Zdaje się, że w tym leży Twój problem, a jeżeli nie, to powiedz jakie dostajesz komunikaty zwrotne od serwera lub od ChanServ’a

ChanServ- ChanServ does NOT exist on this net!

To pewnie dla tego ze wpisuje /msg ChanServ register #kanal hasło opis

Czym mam zastąpić ChanServ bo o to chodzi na 99%

Moze mi ktos podac komendy na rejestracje nick, kanału oraz postawinie bota jak to możliwe.

ChanServ’a niczym nie zastępujesz, trafiłeś w ten 1% :wink:

rejestrujesz nicka przy pomocy NickServa (/msg NickServ help register), wchodzisz na dany kanal (/join #kanal), mając opa na kanale rejestrujesz kanał przy pomocy ChanServa (/msg ChanServ help register), nie wiem jak w PolNecie jest z botami, nie wiem czy jest dostępny ChanServ Guard. Na FreeNode nie ma z nim żadnego problemu, na PolNecie - nie wiem.

wywala mi -ChanServ- ChanServ does NOT exist on this net!

Do jakiej sieci Ty jesteś podłączony? :clever: nie zmieniłeś czasem podczas rozwiązywania tego problemu sieci z PolNetu (*.ircnet.pl) na IRCNET (*.irc.pl) zwróć uwagę, że nazwy domenowe adresów, w porónaniu do nazw sieci niestety wprowadzają w błąd.

dobra a na irc.pl jak mam to zrobić ?

W tej sieci nie istnieje rejestracja kanałów ani nicków, kto pierwszy wejdzie na pusty kanał zostaje jego opem, kto pierwszy zaloguje się z danym nickiem do serwera, ten może wybrać sobie nic (na czas sesji, przy nowej sesji znów - nick jest wolny, dostajesz go, jest zajęty - musisz wybrać inny)