Jak stworzyć mały domowy server do zdjęć i filmów?

Witam

Mam pytanie, ponieważ ojciec mówił, że koledzy w pracy powiedzieli mu o takiej opcji, że kupuje router (nie wiem) z serverem (tzn jakimś wbudowanym dyskiem) czy bez servera (server oddzielnie) i łączy to wszystko tak że zawartośc servera (będą to np. zdjęcia) moze ogladac na kazdym komputerze w domu (przewodowe i bezprzewodowe). Mniej więcej z tego co mówił tak to zrozumiałem… Proszę o pomoc czy isnieje jakaś taka opcja, jak to by wyglądało Ogólnie chodzi mu o to że jest server i router - dzięki nim na laptopach i komp. stajonarnych moze ogladac zawartosc servera zawsze gdy połączy się z siecią… nie umiem tego chyba napisac prosciej mam nadzieje, że zrozumiecie o co chodzi…

Kupujesz router z USB umożliwiającym podłączenie pamięci masowej (pendrive, ext HDD) oraz samą pamięc. To wszystko

pzdr

Czesiolek_ , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ewentualnie może chodzić o serwer plików, tzw NAS (serwer plików, multimediów, klient torrent, serwer sieciowy - to tylko niektóre z funkcji, jakie mogą posiadać te urządzenia). Niestety sprzęt tego typu jest stosunkowo drogi (dobrych firm), a te najtańsze (firm produkujących sprzęt “budżetowy”) są niestety kiepskiej jakości.

a jeśli posiadasz już jakiś router z wejściami LAN - RJ45 i dodatkowo jakiś dysk zewnętrzny na USB to możesz sobie taki serwerek sam “zmontować” np. za pomocą takiego urządzonka - http://allegro.pl/unitek-y-7120-usb-2-0 … 71195.html