Jak stworzyć nowe partycje

(Krzychu224) #1

Podczas instalacji Win7 mogłem stworzyć tylko 3 partycje. Instalator nie dawał możliwości zrobienia większej ilości partycji. Czy jest jakiś sposób żeby stworzyć więcej partycji? Chce stworzyć partycję pod Linuxa nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

(Ramirez1) #2

Kliknij na Mój Komputer prawym przyciskiem myszy, wybierz z menu kontekstowego Zarządzaj.Wyświetli ci się okno po lewej stronie będzie lista kliknij w Magazyn następnie Zarządzanie dyskami.Teraz możesz śmiało dzielić swój dysk.Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na partycje którą chcesz zmniejszyć lub zwiększyć , utworzyć nową usunąć i wybrać odpowiednią opcje.poszukaj na forum było już kilka naście wątków na ten temat.

(Łukash) #3

Podczas instalacji 7 tworzy się mała partycja na pliki rozruchu <-partycja nr 1 + Twoje 3 =4 ,czyli tyle ile może być partycji podstawowych .Musisz poczytać na temat dysków logicznych jeżeli chcesz utworzyć więcej partycji.Trochę info:

Musisz jedną z partycji podstawowych "Primary" zamienić na rozszerzoną "Extended" i dopiero na niej tworzyć dodatkowe dyski logiczne.

(Dario94) #4

Witam. A czy orientuje się ktoś ile może być dysków logicznych na jednej partycji oraz jak oznaczane są te dyski po dysku oznaczonego Z. Dziękuję i pozdrawiam Darek. :!:

(Łukash) #5

dario512 ,

Jeżeli sam przypisałeś literę Z do dysku ,to pierwsza wolna po C,D,E itd ....