Jak stworzyć nowe partycje

Podczas instalacji Win7 mogłem stworzyć tylko 3 partycje. Instalator nie dawał możliwości zrobienia większej ilości partycji. Czy jest jakiś sposób żeby stworzyć więcej partycji? Chce stworzyć partycję pod Linuxa nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Kliknij na Mój Komputer prawym przyciskiem myszy, wybierz z menu kontekstowego Zarządzaj.Wyświetli ci się okno po lewej stronie będzie lista kliknij w Magazyn następnie Zarządzanie dyskami.Teraz możesz śmiało dzielić swój dysk.Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na partycje którą chcesz zmniejszyć lub zwiększyć , utworzyć nową usunąć i wybrać odpowiednią opcje.poszukaj na forum było już kilka naście wątków na ten temat.

Podczas instalacji 7 tworzy się mała partycja na pliki rozruchu <-partycja nr 1 + Twoje 3 =4 ,czyli tyle ile może być partycji podstawowych .Musisz poczytać na temat dysków logicznych jeżeli chcesz utworzyć więcej partycji.Trochę info:

Musisz jedną z partycji podstawowych “Primary” zamienić na rozszerzoną “Extended” i dopiero na niej tworzyć dodatkowe dyski logiczne.

Witam. A czy orientuje się ktoś ile może być dysków logicznych na jednej partycji oraz jak oznaczane są te dyski po dysku oznaczonego Z. Dziękuję i pozdrawiam Darek. :!:

dario512 ,

Jeżeli sam przypisałeś literę Z do dysku ,to pierwsza wolna po C,D,E itd …