Jak stworzyć opis strony który bedzie widoczny w google

Siema , do tego tematu załączam screen`a na którym będzie lepiej wyjaśnione o co chodzi .

Mam już stronę w wyszukiwarce google , ale nie mam i nie wiem jak zrobić opis …

http://www.cywil.za.pl/dobreprogramy.jpg

W sekcji HEAD ciepnij

@GioWDS - w dużej ilości przypadków to g prawda.

KLIK

Jak widać Google sam dostosowuje algorytm wyświetlanego tekstu w opisach pd wyszukiwane słowa kluczowe.

Jeżeli wyszukiwana fraza będzie adresem strony, to w momencie jej wyświetlenia w podpisie pojawi się jej opis (zawartość description). Wpisz sobie samo forum.dobreprogramy.

Element description powinien zawierać bodajże maksymalnie 250 znaków. W przypadku braku tagu meta, bądź za krótkiej frazy, jako opis strony wstawiana jest jej treść/tytuł.

@ra-v w tym wypadku Daro151 zapytał google o konkretny adres strony, więc moja porada ma jakieś podstawy logiczne.

Specem od SEO nie jestem, ale o ile pamiętam w przypadku wideowych tagów google sam generuje opis, a jeśli są zmienne używa danych z tagów meta, ale o to trzeba pytać speców od SEO i googla.

Jest jak mario@ napisał. Jeżeli brak opisu lub jest on zbyt krótki - google samo zacznie kombinować.

Wystarczy podpiąć stronę pod GWT i w Sugestiach HTML na tacy podana zostanie lista problematycznych stron.

A tak przy okazji, warto zadbać by chociaż podstawowa struktura strony była poprawna. :roll: