Jak stworzyć partycje na dyskach 2.5?

Kupiłem sobie raz dysk przenośny Iomega 320GB a dziś zakupiłem drugi taki sam dysk. Tylko jest mały poblem na tych dyskach nie da się stworzyć partycji próbowałem zainstalować Linuxa i nic próbowałem stworzyć partycje programem Partrycion Magic 8 i też nie dało rady. Czy to jest jakieś zabezpieczenie?

Otworzyłem obudowę i wyjąłem dysk. I tam jest taki:

Model HM320II od Samsunga.

Próbowałem podłączyć pod SATA i działa wszystko ale nie da się robić partycji.

Może mi ktoś w tym pomóc bo chciałbym na jednym mieć zainstalowany Linux Suse a na drugim przechowywać dane.

EDIT:

Nie działa tymi programami :frowning: Nawet mój pendriver daje się zrobić partycje a na tym dysku się nie da:(

Może jest jakoś zablokowany na dzielenie na partycje?

Powtarzam Model HM320II od Samsunga.

Nawet Linux Suse nie daje rady sobie żeby się zainstalował, wczoraj instalowałem Linux Suse na 8GB pendriver i działa super, a na dysku HM320II się nie da :frowning:

EDIT #2:

Dziś kupiłem dokładnie ten sam dysk jeszcze raz ale pierwszy jest taki sam:(

Dysk można podłączyć do USB przez dwa wtyczki USB, lub rozebrać obudowę i podłączyć po prostu pod SATA3.

Dysk działa bezproblemowo tak jak pod USB czy SATA można bez problemu zapisywać i jak odczytywać. Wszystko ładnie działa tylko nie da się stworzyć partycji a ten nowy chciałbym zainstalować Suse Linux ale nie da się wyskakuje komunikat nie można stworzyć partycji.

Czy dysk może być zabezpieczony przed dzieleniem go na partycje?

A może trzeba jakoś ustawić go bo z tyłu mam 4 poziome piny i może trzeba jakoś je połączyć?

SwissKnife -> http://www.programs.pl/program,453.html

albo

http://www.lancelhoff.com/multi-partiti … n-windows/

Nie działa tymi programami :frowning: Nawet mój pendriver daje się zrobić partycje a na tym dysku się nie da:(

Może jest jakoś zablokowany na dzielenie na partycje?

Powtarzam Model HM320II od Samsunga.

Nawet Linux Suse nie daje rady sobie żeby się zainstalował, wczoraj instalowałem Linux Suse na 8GB pendriver i działa super, a na dysku HM320II się nie da :frowning:

Dopiero teraz doczytałem, że to nie flash dysk tylko “normalny” dysk podłączony vis usb.

Czy na tym dysku są już jakieś partycje? Sformatowane? Są tam jakieś dane?

Sprawdź, czy w obudowie nie ma jakiegoś pipsztyczka przełączającego dysk w tryb tylko do odczytu.

Dziś kupiłem dokładnie ten sam dysk jeszcze raz ale pierwszy jest taki sam:(

Dysk można podłączyć do USB przez dwa wtyczki USB, lub rozebrać obudowę i podłączyć po prostu pod SATA3.

Dysk działa bezproblemowo tak jak pod USB czy SATA można bez problemu zapisywać i jak odczytywać. Wszystko ładnie działa tylko nie da się stworzyć partycji a ten nowy chciałbym zainstalować Suse Linux ale nie da się wyskakuje komunikat nie można stworzyć partycji.

Czy dysk może być zabezpieczony przed dzieleniem go na partycje?

A może trzeba jakoś ustawić go bo z tyłu mam 4 poziome piny i może trzeba jakoś je połączyć?